Dlaczego żyrafa ma niebieski język

Dlaczego żyrafa ma niebieski językŻyrafy - najwyższe z istniejącychssaki planety. Zwierzęta te osiągają od 4 do 6 metrów wysokości i mają niezwykle piękny i niepowtarzalny kolor. Nawet w jednym stadzie nie zobaczysz dwóch osobników o tym samym wzorze lub odcieniu wełny.

Dlaczego żyrafa ma niebieski język

Żyje żyrafy zarówno w dziczy natury, jaki w niewoli. Okres życia wynosi od 25 do 28 lat. Głównym siedliskiem dla nich jest afrykańska sawanna, niektóre gatunki, w szczególności żyrafa siatkowa, znajdują się w Somalii i lasach Kenii. Te zwierzęta są pod wieloma względami zaskakujące, począwszy od ich wielkości i niezwykłej struktury, kończąc na detalach, o których nawet nie wszyscy wiedzą.
Nie tylko rozmiar, kolor i obecność małychrogi, pokryte wełną, sprawiają, że żyrafy są wyjątkowe. Żyrafa śpi tylko w pozycji stojącej, podczas biegania przyspiesza do 50 km / h, a nowonarodzone cielę spada z wysokości ponad 2 metrów.

Niebieskie mięśnie

żyrafa ma długą szyjęNa przykład język żyrafy jest wyjątkowy: jest to ogromny i silny mięsień, którego długość dochodzi do 45 centymetrów. Język kolorów jest nietypowy - jest całkowicie niebieski, czasami purpurowy. Długość języka żyrafy przez długi czas powodowała zamieszanie wśród badaczy. Długa szyja zwierzęcia niech zrywać liści akacji - ulubiony przysmak na sawannie - nawet z górnej części drzewa, więc dodatkowy przeciągnij na języku jedzenia nie trzeba. Jednak, jak się okazało, język ma doskonałe uchwycenia refleksu, tylko skręcanie w spiralę w kontakcie z żywnością w błonie śluzowej, jest w stanie zginać się wokół ogromnego ochrony roślin i kolce, łzawienie, przytrzymaj soczyste liście dosłownie konchikom.Umenie najbardziej delikatnie zarządzać własnym językiem często ratuje życie żyrafa na suszę , ponieważ niższe liście i trawa są aktywnie spożywane przez skarłowaciałe zwierzęta, gotowe do gwałtownej obrony ich prawa do przetrwania. Żyrafy otrzymują tylko te liście, których nikt inny nie może uzyskać.

Cechy struktury

taka żyrafa Marius
Kolor żyraf nie powtarza się, jest podobny do odcisków ludzkich palców.
Niebieski kolor wynika z niezwykłej strukturysamo zwierzę. Ze względu na układ krążenia żyrafa wysoki wzrost jest przeciążony, serce ssaka niezwykle silne i zapewnia ciśnienie ciało jest prawie trzy razy większa niż w przypadku mężczyzn. Krew żyrafa z bardzo gruba, gęstość komórek krwi jest dwa razy większa niż u ludzi, a ponadto do żyły szyjnej ma specjalny zawór, który przerywa przepływ krwi w celu utrzymania stabilnego ciśnienia w tętnicy. Tak więc, możemy stwierdzić, że naczynia krwionośne, które są w ich języku, gęstsze i ciemniejsze niż zwykle, a zamiast śluzowej czerwonawy ciemnieje prawie fioletovyy.Nuzhno powiedzieć, że krew z żyrafa też znacznie różni się wyglądem od zwykłych. Ze względu na dużą zawartość krwinek czerwonych i aktywnych związków tlenu, ciemności krwi, prawie bordowym. Dlatego specyficzny kolor jest nie tylko język, ale także narządy wewnętrzne olbrzyma.