Jak otworzyć zawór Majewskiego

Jak otworzyć zawór MajewskiegoZawory Majewski są do tego zdolneusunąć powietrze z systemu grzewczego. Powietrze gromadzi się z reguły podczas długotrwałego stagnacji lub podczas pierwszego uruchomienia wody w systemie. Możesz samodzielnie otworzyć zawór Majewski, ponieważ nie musisz dzwonić do instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Jak otworzyć zawór Majewskiego


Potrzebujesz
  • - system ogrzewania;
  • - śrubokręt;
  • - klucz lub klucz;
  • - szczypce lub szczypce;
  • - zbiornik na wodę.
Instrukcje

1


Sprawdź projekt żurawia Mayevsky i wybierznarzędzie do jego otwarcia. Jeśli zawór jest wyposażony w nakrętkę sześciokątną, odszukaj klucz lub klucz nastawczy; jeśli widzisz część z gniazdem przed tobą - przygotuj płaski śrubokręt. Ponadto żuraw może być wyposażony w żebrowaną głowicę, może być odkręcany ręką lub szczypcami (kombinowanymi szczypcami).

2


Przygotuj mały pojemnik na wodę (po wypuszczeniu powietrza z kranu, wypłynie woda). Otwórz to otwarte naczynia, jeśli jest to możliwe.

3


Obróć kurek w lewo kilka obrotów. Nie należy odkręcać śruby do końca, chociaż bezpiecznik wewnątrz nie dopłynie do wypływu wody.

4


Jeśli śruba nie odkręca się i podejrzewasz,że przyczyną w zardzewiałych rzeźbienia, starają się najpierw je zanurzyć. Zanurzyć nafty, płyn hamulcowy "BSK" lub WD-40 i zwilżyć połączenie, poczekaj kilka minut. Włożyć śrubokręt do gniazda i docisnąć młotkiem tak, aby bolt się obraca. Staraj się nie wywierać zbyt wiele wysiłku, aby nie złamać nici.

5


Odkręcić śrubę zaworu Majewskiego, poczekajcałe powietrze wyjdzie. Gdy powietrze w grzejniku się skończy, woda przepływa do podstawionego pojemnika - w tym momencie zamknij kran. Twoje zadanie jest spełnione - uwalnia się powietrze z systemu grzewczego.

6


Aby napełnić system chłodnicy,Podciśnienie, gdy zawory zasilające i zwrotne są zamknięte, należy postępować w następujący sposób. Najpierw otwórz zawór Mayevsky, a następnie płynnie (w celu uniknięcia uderzenia hydraulicznego) otwórz kran na przewodzie powrotnym. Kiedy całe powietrze z systemu grzewczego wypływa, a woda wypływa z kranu, zamknij ją i otwórz kurek podajnika.

7


Jeśli chcesz wypełnić autonomiczny system, na przykład prywatny dom lub domek, otwórz wszystko dźwigi Majewskiego, a także dźwigi na górnych i dolnych połączeniach wszystkich grzejników. Napełnianie odbywa się pod ciśnieniem przez dolny zawór. Kiedy woda zacznie pojawiać się w kranach, zamknij je po jednym na raz.