Wskazówka 1: Jak odcień zderzaka

Wskazówka 1: Jak odcień zderzaka

Po nagłych wypadkach pojawiają się zarysowaniaskakanie na samochodzie kota, uszkodzenie powierzchni i przypadkowe uderzenie gałęzi drzewa. Aby uniknąć drobnych uszkodzeń, nie jest konieczne całkowite zastąpienie zderzak, ponieważ wystarczy poprawnie zastosować farbę w problematycznym miejscu, a maszyna ponownie uzyska oryginalny wygląd.

Jak odcień zderzaka

Potrzebujesz

 • - detergent;
 • - mały nóż;
 • - skórki szlifierskie;
 • - rozpuszczalnik;
 • - starter;
 • - specjalny pistolet lub strzykawka do nakładania farby;
 • - tkanka mokra;
 • - farba;
 • - lakier.

Instrukcje

1

Przygotuj potrzebną część zderzaka. Usunąć kurz i brudu przed zadrapaniami i umyć go detergentem lub zwykłym detergentem.

2

Delikatnie oczyść uszkodzenie farby peelingiem nożem. Po tym, piasku zadrapania ze specjalną skórą. Po powierzchni zderzakale staje się matowy, przetrzyj go specjalnym odtłuszczającym rozpuszczalnikiem w celu usunięcia pozostałości smoły.

3

Przykryć zarysowaną część zderzakale z dwoma warstwami startera. Aby ułatwić procedurę, najlepiej jest użyć specjalnego pistoletu. Najpierw nałożyć jedną warstwę, pozostawić do wyschnięcia, a następnie powtórzyć procedurę.

4

Poczekaj, aż gleba wyschnie, zwykle trwa około dwóch dni. Zabrudzaj starterem specjalnym papierem ściernym w celu wyeliminowania wad i nieprawidłowości na zderzake. Po prostu nie przesadzaj, inaczej wytrzyj to wszystko do podłoża. Po polerowaniu startera, dokładnie wymień go i odtłuszcz.

5

Przed nałożeniem farby przetrzyj powierzchnię lekko wilgotną ściereczką. Odcień zderzak można zrobić za pomocą prostej, małej pędzelki, lubspecjalne narzędzie w postaci strzykawki. Rozprowadzić farbę w cienkiej warstwie równomiernej i poczekać około 20 minut, aż wyschnie. Następnie delikatnie wymaluj farbę i poczekaj, aż wyschnie. Jeśli wynik nie odpowiada Ci, możesz zastosować jedną lub dwie dodatkowe warstwy.

6

Zabezpieczyć wynik bezbarwnym lakierem. Najlepiej stosować ją również w kilku warstwach.

Wskazówka 2: Jak wyprostować zderzak

Standardowa sytuacja jest szczęśliwa, gdy kierowcy nieumiejętnie dotykają zderzak drifts. W takim przypadku zagwarantuje się zerwanie zderzaka. W naprawie samochodu przywrócenie zderzaka kosztuje co najmniej 4000 rubli. Ale możesz wyprostować zderzak.

Jak wyprostować zderzak

Potrzebujesz

 • - Suszarka do zabudowy
 • - czajnik elektryczny
 • - garaż lub pudełko o temperaturze 20-30 ° C
 • - mały magnes
 • - termometr

Instrukcje

1

Najpierw zbierz informacje omateriał, z którego wykonano zderzak. Jeśli istnieją "przeciwwskazania" do ogrzewania - skontaktuj się ze specjalistami. Ale zazwyczaj te zderzaki są zakładane na samochody o wyjątkowo wysokiej klasy (Lamborghini, Chrysler, Ferarri itd.).

2

Zdjąć zderzak z samochodu. Następnie przystąp do ogrzewania zderzaka. Weź budynek suszarka do włosów i tylko lekko ogrzać żelazo.

3

Następnie należy podgrzać wodę do czajnika elektrycznegotemperatura 35-40 stopni C i delikatnie zacząć zderzak. Warto wylać obszar w promieniu 15-20 cm od zęba. Następnie doprowadzić wodę do temperatury 45-500 0 C i powtórzyć procedurę.

4

Zaczynaj zderzak na poprzedni stan, a niepozostawiając wodę do wyschnięcia. W tym celu doprowadzić magnes do uszkodzonej powierzchni (nawet jeśli zderzak jest plastyczny, będzie się prostować, ponieważ farba zawiera dużą ilość metali). Przesuń magnes z boku na bok.

5

Delikatnie dociśnij dłoń do wnętrzastrony i wyciśnij ją. Nie używaj jednak nadmiernej siły, aby nie uszkodzić powłoki zderzaka. Nie puszczaj ręki, gdy tylko zderzak się wyprostuje, warto poczekać minutę na wsparcie.

6

Podgrzać wodę do 30-35 0 C i ponownie wlać zderzak. Powtórz tę procedurę kilkakrotnie, obniżyć temperaturę wody przez każde podlewanie o 5 stopni, aż do osiągnięcia granicy w temperaturze 15 ° C. Po ostatnim podlewanie umieścić zderzak w chłodnym suchym miejscu i pozostawić do wyschnięcia. Konieczne jest, aby leżał przez co najmniej dwa dni. Następnie umieść zderzak na swoim miejscu.

Wskazówka 3: Jak zdejmować zderzak na lancerze 9

Wycofanie zderzak w tych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie jego malowania lub naprawy, a także przejście do tych szczegółów samochodu, który zamyka. Zastanów się, jak wycofać się zderzak na Mitsubishi Lancer.

Jak zdjąć zderzak na lance 9

Instrukcje

1

Aby usunąć front zderzak Potrzebny jest śrubokręt, szczypce i zestawklucze, w tym klawisze końca dla "10" i "12". Użyj śrubokrętu, aby podważyć kołek mocujący pokrywy grzejnika. Następnie ostrożnie wyjmij i wykonaj to samo z drugą blokadą. Zdejmij również uchwyt zaciskowy chłodnicy i plastikowy grill. W przypadku złamania plastikowych uchwytów i klipsów, należy wymienić je na nowe.

2

Obróć śruby mocujące zderzak do wzmacniacza,a następnie z dołu uchwytów okładzin i starannie je usunąć. Wyjmij tłoki przeznaczone do zamocowania błotników do wykończenia. Pamiętaj, że są po obu stronach. Zdejmij śruby mocujące osłony do skrzydełek i odłącz złącze przewodów dopasowanych do świateł przeciwmgielnych.

3

Usuń warstwę zderzak z samochodu. Następnie odkręć dwie śruby mocujące wzmacniacz zderzak do korpusu samochodu i wyjmij go. Instalacja przednia zderzak i umieścić go w odwrotnej kolejności.

4

Aby zdjąć tylną część zderzak te same narzędzia i dodatkoweKlucz imbusowy "14". Odłączyć złącze przewodów od światła przeciwmgielnego i wyjąć tylne światła. Odkręcić śruby, przez które klapy błotnika są połączone z łukiem kół. Następnie usunąć klapy błotnika i śruby mocujące przednie zderzak.

5

Odkręcić śruby w otworach podświatła tylne. Wyjąć kołek z uchwytu i wyjąć go. Odsunąć podszewkę tułowia, ciągnąc za uchwyty i delikatnie podważając śrubokrętem. Znajdź uchwyty z tworzywa sztucznego, które są zabezpieczone od spodu. Usuń nakrętki, z którymi jest wzmacniacz zderzak przymocowane do ciała. Odkręć bagażnik i wyjmij śruby mocujące zderzak, a następnie wyciągnij go na siebie i usuń.

Wskazówka 4: Jak kleić zderzak na VAZ

Kłopoty z jazdą, co do zasady, zrozumieć prawie każdy kierowca, w tym właściciel VAZ. Przypadki uszkodzenia są częste zderzak, które na szczęście mogą być naprawiane niezależnie przez klejenie. Dlatego nie musisz natychmiast spieszyć do sklepu, jeśli go uszkodzisz i kupisz nowy.

Jak klejać zderzak na VAZ

Potrzebujesz

 • - żywica poliestrowa;
 • - kleju epoksydowego.

Instrukcje

1

Przed rozpoczęciem klejenia zderzaka na VAZ,Określ, jaki materiał jest wykonany, ponieważ z tego zależy od technologii jego naprawy. W tym celu spójrz na oznakowania na wewnętrznej powierzchni zderzak.

2

Dalszy odłączony od zderzaka samochodu, dobryoczyścić z brudu i dokładnie sprawdzić, czy nie są pęknięcia lub pęknięcia. Mała szczelina, nie zaplombowana w czasie, może spowodować wiele kłopotów później, więc wziąć pod uwagę wszelkie złamania. Jeśli zderzak jest polipropylenowy, następnie lutuj małe pęknięcia lutownicą, a jeśli materiał zderzak - poliuretan, a następnie lutownica będzie niedopuszczalna.

3

Zderzak kleju poliuretanowego, z użyciemklej epoksydowy. Ten klej polimerowy eliminuje różne szkody, oszczędzając pieniądze. Przed klejeniem w miejscu uszkodzenia wyprostuj wszelkie nierówności, ogrzewając zderzak od wewnątrz. Następnie należy dobrze przylegać do siebie sąsiadującymi ze sobą bokami zderzak, po ich zamiatanie.

4

Wytrzeć wszelkie odtłuszczone części specjalnym rozpuszczalnikiem. Następnie klej epoksydowy w pewnej proporcji wymieszaj żywicę poliestrową i zacznij rozprowadzać ją od wewnątrz zderzak. Kiedy klej zostanie wzięty przez film, odwróć gozderzak i sprzęgnięcie zewnętrzne. Można całkowicie wyczyścić suche kleje, ale w tym przypadku czyszczona powierzchnia będzie musiała być pomalowana, ponieważ uszkodzony film łatwo przenosi wilgoć i będzie miał bardzo negatywny wpływ na strukturę kleju.

5

Po zetknięciu zderzaka dokonać pełnej naprawy kosmetycznej tak, aby klejone pęknięcia były jak najbardziej widoczne.

Wskazówka 5: Jak chronić zderzak

Zderzak jest jedną z wystających częścisamochód, więc najczęściej podlegają mechanicznemu oddziaływaniu jakichkolwiek czynników zewnętrznych. Konieczne jest zabezpieczenie zderzaka samochodu tak, aby nie spędzać za każdym razem na zakupie nowego.

Jak chronić zderzak

Potrzebujesz

 • - zestaw czujników parkowania;
 • - narzędzia;
 • - roztwór mydła;
 • - budowanie suszarki do włosów;
 • - łopatka plastikowa;
 • - gumki na zderzak.

Instrukcje

1

Zainstaluj zestaw parktronics - urządzenia,które pokazują na małym ekranie pozycję samochodu w stosunku do innych przedmiotów. Cena takiego zestawu zmienia się między 2-6 tysiącami rubli. Różne modele różnią się od siebie zestawem funkcji i liczbą czujników. Obecnie można zainstalować taki system w każdym samochodzie. Ponadto wiele parktronics ma możliwość łączenia się z regularnym komputerem pokładowym. Po zainstalowaniu system ostrzega użytkownika o sygnale, jeśli odległość między zderzakiem a przeszkodą osiągnie określony zakres.

2

Ustaw "kenguryatnik", jeśli masz SUVlub zwrotnicy. Ta metalowa konstrukcja jest przymocowana do spodu samochodu od dołu. Pozwala chronić nie tylko zderzak, ale także skrzynię korbową silnika. Na rynku samochodowym można znaleźć wiele różnych "kenguryatnikov" i wybrać model, który najlepiej radzi sobie z ochroną samochodu. Instalacja może być wykonywana niezależnie, ponieważ jest bardzo prosta. Jeśli nie jesteś pewny swoich możliwości, skontaktuj się z specjalistą.

3

Dokręć zderzak w przezroczystym filmie ochronnym. Taki film chroni zderzak przed małymi chipami i zadrapaniami, które często pojawiają się podczas pracy. Ponadto film może zaoszczędzić zderzak z pęknięcia z niewielkim udarem. Zepsuty film można okresowo zmieniać, a tym samym zachować wygląd maszyny w oryginalnym kształcie. Taki film jest bardzo prosty. Dokładnie umyj maszynę. Zastosuj warstwę wody z mydłem. Usunąć warstwę ochronną z folii i umieścić ją na zderzaku stroną klejącą. Za pomocą specjalnej plastikowej łopatki zaczynają płynnie wygładzać całą powierzchnię, ogrzewając film przy użyciu suszarki do włosów konstrukcyjnych. Konieczne jest przesuwanie się od środka do brzegów w celu usunięcia całej sody z podłoża. Po tym, pozwól mu zetknąć się zderzak. Szczególnie duże pęcherzyki można delikatnie przebić cienką igłą.

4

Klej na gumowej wykładzinie zderzaka. Zostaną one amortyzowane przez płytkie zderzenia. Guma klejona jest bardzo prosta. Odtłuścić zderzak. Usunąć warstwę ochronną z gumowych pasków. Ostrożnie zetrzyj je i ostrożnie żelazo. Ta innowacja chroni zderzak, ale zepsuć wygląd samochodu jako całości.

Wskazówka 6: Jak złożyć zderzak na zamówienie

Niestandardowy zderzak daje samochódindywidualności i otwiera swego właściciela szerokie możliwości wyrażania siebie. Zderzaki z nowoczesnych samochodów wykonane są z włókna szklanego zgodnie z technologią ręcznego formowania lub infuzji próżniowej.

Nowoczesne materiały umożliwiają tworzenie złożonych zderzaków
Zderzak nowoczesnego samochodu nie tylkoWykonuje funkcję ochronną, przejeżdżającą część siły udarowej podczas wypadku drogowego, ale także jest jednym z najbardziej godnych uwagi elementem zewnętrznym. Chęć nadania swojemu wyglądowi niepowtarzalnego spojrzenia inspiruje właścicieli samochodów do poszukiwania nowych form i rozwiązań projektowych. Metody produkcji zderzaków samochodowych nie wymagają użycia sprzętu high-tech, więc prace te mogą być wykonywane nie tylko przez duże studia tuningowe, ale także przez indywidualnych mistrzów lub małych zespołów specjalistów. Jeśli masz niezbędne umiejętności i pewien wolny czas, zderzak można wykonać i niezależnie w warsztacie garażu. Zderzaki wykonane są z włókna szklanego - materiału kompozytowego, który umożliwia tworzenie silnych struktur o złożonych kształtach geometrycznych. Technologia produkcji obejmuje kilka etapów - opracowanie projektu projektowego, wytwarzanie matrycy, układanie materiału i malowanie.

Projekt

Wygląd błota może być powtórzonyIstniejący prototyp i reprezentujący pierwotną decyzję o projekcie. Istnieją różne sposoby badania projektu wnętrza samochodu, od szkiców ołówkowych po modelowanie komputerów 3D. W niektórych przypadkach producenci proszeni są o powtórzenie oryginalnego projektu zderzaka.

Produkcja matryc

Matryca reprezentuje urządzenie, zewnętrznepowierzchnia, która powtarza się z wewnętrzną powierzchnią zderzaka. Gdy pojedyncza matryca działa wytwarzania specjalnych gatunków gliny. Taka matryca jest bardzo odpowiedni do wytwarzania produktu, jak i po materiał obrabiany może być stosowany povtorno.Pri zderzaki serii produkcyjnych wymaga wielokrotnego matrycy, który może być wykonany z dowolnego wytrzymałego i odpornego na zużycie materiału. Popularne wśród czarodziejów tuningowych są matryce wykonane z maty szklanej i żywicy poliestrowej.

Układ materiału

Na powierzchni matrycy naprzemiennie rozmieszczonejwarstwy włókna szklanego, które są impregnowane żywicą wiążącą. Również w konstrukcji znajdują się moc i elementy mocujące niezbędne do zabezpieczenia zderzaka w samochodzie. Oprócz ręcznego obliczania stosuje się metodę infuzji próżniowej, w której kontakt z warstwami z włókna szklanego jest zapewniony za pomocą specjalnego urządzenia do tworzenia miejscowej próżni. Powstałą strukturę utwardza ​​się aż do utwardzania, po czym wchodzi do obrazu.

Wskazówka 7: Jak naprawić tylny zderzak

Zderzak jest ważną częścią samochodu, ponieważMa to na celu ochronę reflektorów i nadwozia podczas lekkich ataków, na przykład w przypadku nieudanego parkowania lub przybycia do garażu. Czasami jednak w wyniku ciosu na plastykowym zderzaku może wystąpić duży pękat. W takim przypadku nie martw się i natychmiast wyrzuć uszkodzoną część. Nadal możesz spróbować zaoszczędzić.

Jak naprawić tylny zderzak

Potrzebujesz

 • - śrubokręt płaski i krzyżowy;
 • - siatka drobnoziarnista ze stali nierdzewnej;
 • - taśma malarska;
 • - lutowanie 75 W (może być więcej)

Instrukcje

1

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest startzderzak z samochodu. Ta praca jest pracowita i długa. Używając płaskiego śrubokręta, wyciągnij 3 tłoki, które znajdują się pod zderzakiem i 2 tłoki z każdej strony, które zamocują je do błotników. Odkręć śruby mocujące zderzak na korpusie. Następnie przy użyciu śrubokrętu krzyżakowego odkręcić dwie śruby mocujące tylne światła na nadwoziu. Ostrożnie zdejmij tylne światło i odłącz złącze wiązki przewodów.

2

W otworach, gdzie były światła, odkręćjedna śruba, z którą zderzak jest przymocowany do korpusu, wyjmij szpilki z tłoka, a następnie zdejmij. Użyj płaskiego śrubokrętu, aby podważyć i wyjąć 4 tłoki zabezpieczające podszewkę bagażnika i zdejmij ją. Zdejmij nakrętki trzymające wzmacniacz zderzaka. Odkręcić śruby mocowania zderzaka do korpusu, a po wezwaniu kogoś do pomocy zdejmij zderzak.

3

Zwróć uwagę na uszkodzenia, odkręćwzmacniacz i oczyścić powierzchnię wewnętrzną zderzaka przed brudem. Weź taśmę malarską i wyciągnij pęknięcia z zewnątrz, utrzymując zderzak w tym miejscu tak mocno, jak to możliwe. Przetnij przygotowaną siatkę na małe kawałki 10x60 mm. Następnie przyklej pierwszy kawałek i podgrzej go lutownicą, a następnie następną, itd. Poczekaj, aż wszystkie kawałki ostygną i zestalone. W razie potrzeby lekko rozbić zderzak.

4

Po zakończeniu naprawy zderzaka można rozpocząć przyczepność do samochodu w odwrotnej kolejności do usunięcia.

Wskazówka 8: Jak naprawić pęknięty zderzak

Żaden kierowca nie jest niestety odporny na drobne problemy drogowe, w wyniku których zderzak samochód może pojawić się pęknięć. Z tego pogarsza nie tylko wygląd samochodu, ale także nastrój jego właściciela. Aby rozwiązać ten problem, nie muszą stosować się do naprawy samochodów, naprawić pęknięty zderzak i może być na własną rękę.

Jak naprawić pęknięty zderzak

Potrzebujesz

 • - detergent;
 • - suszarka do samochodu lub budynku;
 • - papier ścierny;
 • - kawałek tworzywa sztucznego;
 • - metalowe klamerki;
 • - lutowanie;
 • - kit poliestrowy;
 • - podkład do plastiku;
 • - farba;
 • - siatka drobnoziarnista;
 • - taśma malarska;
 • - ciekłe tworzywo sztuczne;
 • - wiertło;
 • - maskująca wstążka z włókna szklanego;
 • - masa klejąca;
 • - Zagęstnik

Instrukcje

1

Przed naprawą usuń uszkodzonezderzak z samochodu. Dokładnie wypłucz brudem strumieniem wody z detergentem i pozwól mu wyschnąć. Przygotuj samochód lub budujesz suszarkę do włosów i przygotuj specjalną dyszę o małej średnicy 5 mm. Użyj dużego papieru ściernego lub noża, aby otworzyć zderzak w celu lepszego spawania.

2

Weź kawałek tworzywa sztucznego i, rozgrzewając gosuszarkę do włosów, zaczynają najpierw uszczelniać pęknięcia, a następnie drugą. W celu zapewnienia większej niezawodności można zabezpieczyć uszkodzony obszar metalowymi klipsami. Podgrzej wstępnie stopkę lutowniczą i delikatnie zapnij ją do zderzaka, zginając końce od środka.

3

Zdejmij zderzak z zewnątrz, lutuj poliesterPutty i zagruntowane specjalnym gruntem na plastik. Po zakończeniu naprawy, przy użyciu pistoletu natryskowego lub pistoletu natryskowego, nałożenie farby na zderzak (nie więcej niż 3 warstwy).

4

Możesz naprawić pęknięty zderzaksieć drobnych ziaren. Wytnij je w małe kawałki o rozmiarach 10x50 mm. Weź taśmę malarską i przytwierdz ją do uszkodzonego obszaru z zewnątrz, zaciskając szczelinę tak mocno jak to możliwe. Podgrzewaj pierwszy kawałek siatki i delikatnie ją lutuj w zderzaku, a następnie drugim i tak dalej na całej szczelinie. Poczekaj, aż wszystko się ochłodzi, a jeśli to konieczne, zetrzyj uszczelniony obszar.

5

Innym sposobem jest użycie ciekłego tworzywa sztucznego. Pobierz płynne tworzywo sztuczne, które najlepiej pasuje do plastiku zderzaka. Wytnij crack z papierem ściernym i utwórz mały rowek w kształcie litery V, używając dysku i wiertła. Weź taśmę maskującą z włókna szklanego i uszczelnij pęknięcia z przedniej strony.

6

Następnie w płytkiej mieszance pojemnikazagęstnik i masę klejącą i nanoszą tę mieszaninę na taśmę. Kiedy wszystko jest suche, ostrożnie wyjmij taśmę, wyczyść uszkodzony obszar i nałóż na nią ciecz. Kiedy się zamarza, zetrzyj powierzchnię i przejdź do malowania.

Wskazówka 9: Jak zdjąć przedni zderzak

W przypadkach, gdy właściciel jest konieczne, aby zdemontować przedni reflektor w 2110, a następnie, aby uzyskać pełny dostęp do tego urządzenia muszą zostać usunięte z przednim zderzakiem maszyna.

Jak zdjąć przedni zderzak

Potrzebujesz

 • Klucz imbusowy 8 mm,
 • Klucz imbusowy do 10 mm,
 • zakrzywiony śrubokręt.

Instrukcje

1

W rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego w tej procedurze, pomimo imponujących wymiarów zdemontowanej części.

2

Jeśli zderzak jest zainstalowanyoświetlenia lub innego sprzętu elektrycznego, należy odłączyć od akumulatora ujemny uziemiony przewód uziemienia maszyny.

3

Następnie usunięto kratkę chłodnicy.

Jak zdjąć przedni zderzak

4

Zdejmij kratkę, odkręć jedną śrubę mocowania zderzaka, umieszczoną z boku samochodu na dole.

5

Po odkręceniu dwóch przednich śrub mocujących, zderzak jest demontowany metodą prostego przesuwania się do przodu w trakcie jazdy.

Podobne filmy
Zwróć uwagę
Podczas instalowania przedniego zderzaka zwróć uwagę na prowadnice, które muszą być wyrównane z rowkami w korpusie maszyny.
Przydatne porady
Instalacja jest w odwrotnej kolejności.
Źródła:
 • jak zdejmować zderzak na wazonie 2110

Wskazówka 10: Jak klejać zderzak

Jakiego rodzaju kłopoty nie czekają?kierowców podczas jazdy po drogach. Jak pokazują statystyki, w sytuacjach awaryjnych pojawiają się sytuacje podczas korków na ulicach miast. Najczęstszym wypadkiem w takich warunkach jest kolizja samochodów, co często prowadzi do uszkodzenia zderzaki na maszynach.

Jak klejać zderzak

Potrzebujesz

 • - kleju epoksydowego

Instrukcje

1

W związku z faktem, że w produkcji nowoczesnych zderzaki Materiały polimerowe są powszechnie stosowane, w przypadku wypadków, pojawia się pytanie o możliwość naprawy plastikowych części nadwozia.

2

Naprawa zderzaki, wykonana z tworzywa sztucznegoklej epoksydowy. W związku z tym, w celu przygotowania do nadchodzącej naprawy zderzaka, należy skontaktować się z autoryzowanym sprzedawcą samochodu. Zestaw naprawczy zawiera zestaw z włókna szklanego.

3

Kleje epoksydowe - dwuskładnikowe. Zawiera utwardzacz, który musi być dokładnie wymieszany przed użyciem w określonej proporcji (patrz instrukcja na opakowaniu). Gotowy do użycia klej impregnowany włóknem szklanym, który jest klejony od wewnątrz do uszkodzonych obszarów zderzaka.

4

W tych przypadkach, w których konieczne jest wzmocnienie części, które mają być klejone, siatka metalowa jest przyklejona do wewnętrznej powierzchni zderzaka, która jest pokryta szmatką szklaną impregnowaną klejem epoksydowym.

5

Suszenie, a raczej polimeryzacja epoksyduklej występuje w ciągu dnia. Po upływie określonego okresu wykonuje się obróbkę końcową klejonych powierzchni: szlifowanie, malowanie, polerowanie.

Zwróć uwagę
Klej epoksydowy jest toksycznym związkiem chemicznym, dlatego naprawę należy przeprowadzić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Wskazówka 11: Jak polerować zderzak

W wyniku niewielkiego wypadku lub nieudanego parkowania zderzak są nieatrakcyjne zadrapania. Wyeliminuj ten problem i przywróć uszkodzone części do atrakcyjnego wyglądu z polerowaniem. Ta procedura nie wymaga specjalnych umiejętności, dzięki czemu można to zrobić samodzielnie.

Jak polerować zderzak

Potrzebujesz

 • - szampon samochodowy;
 • - maszyna do polerowania;
 • - grubą pastę ścierną;
 • - drobna pasta ścierna;
 • - miękka sucha szmatka;
 • - środki z teflonem i woskiem;
 • - polerowanie.

Instrukcje

1

Dla wygody, przed rozpoczęciem pracy zdejmij zderzakz samochodu. Umyj go dokładnie ze wszystkich stron szamponem samochodowym. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Następnie, używając rozpuszczalnika odtłuścić powierzchnię zderzaka.

2

Weź maszynę do polerowania i zainstaluj ją na niej.koło przeznaczone do ostrego polerowania. Nałożyć na zderzak dużą ściereczkę, a następnie obrócić maszynę na najniższą prędkość, rozprowadzając ją równomiernie na powierzchni. Jednocześnie ruchy muszą być progresywne.

3

Przełącz maszynę na prędkość 2500 obrotówna minutę i kontynuować pracę. Pamiętaj, aby monitorować stopień nagrzania powierzchni, ponieważ może to spowodować uszkodzenie warstwy farby. Na koniec wytrzyj resztę pasty miękką, suchą szmatką.

4

Teraz nakładaj na zderzak dobrze dobrą pastę ścierną, a na maszynie zainstaluj odpowiednie koło polerujące. Wykonaj polerowanie w taki sam sposób, jak opisano powyżej.

5

Po zakończeniu procedury przejdź doobróbka powierzchniowa środkiem specjalnym, który zawiera Teflon i wosk. Pomoże to przywrócić połysk buta i nadać jej właściwości wodoodporne.

6

Zamontować na gumie piankowej polerkaokrąg i zastosuj niewielką ilość pieniędzy na zderzaku. Spróbuj rozdzielić go tak równomiernie, aby nie pozostały żadne skrzepy. Włącz średnią prędkość i delikatnie pracuj powierzchnię.

Podobne filmy
Zwróć uwagę
Zaleca się prowadzenie prac w jasnym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Przydatne porady
Można polerować ręcznie. W tym celu zastosuj kilka czystych środków do czyszczenia na suchej, czystej szmatce, rozsunąć ją na powierzchnię. Poczekaj, aż zacznie się wybielać, a dopiero potem wykonując okrągłe ruchy ręką, zetrzyj zderzak. Jeśli nie chcesz zdejmować zderzaka, przed rozpoczęciem polerowania dobrze wypłukać i wysuszyć samochód. Pamiętaj, aby pokryć wszystkie szczegóły w pobliżu zderzaka z gazetami.
Przydatne porady
Zaleca się, aby podczas całej pracyfilm resztę sztuk, aby nie brudnąć. Przed rozpoczęciem procesu należy zadbać o pomieszczenia, przykryć podłogę gazetami, a następnie nie będzie malować i śmieci.