Wskazówka 1: Jak dokręcić śrubę

Wskazówka 1: Jak dokręcić śrubę

Nawet jeśli nie chcesz robić i robić czegoś w domu z własnymi rękami, nadal prędzej czy później spotykaj się z sytuacją, gdy musisz skręcić śruba. Proste, jak się wydaje, działanie w niektórych przypadkach może powodować wiele trudności.

Jak dokręcić śrubę

Potrzebujesz

 • - śrubokręt;
 • - klucz lub klucz;
 • - Wkrętak;
 • - sprężyna i wspornik;
 • - gumowa rura;
 • - klej lub farbę.

Instrukcje

1

Zbadaj głowę śrubai wybierz odpowiednie narzędzieskręcanie. Jeśli kapelusz ma wycięcie, wybierz krzyżyk lub płaski śrubokręt o odpowiedniej średnicy. Uwaga, jeśli weźmiesz śrubokręt zbyt mały, będzie on przewijany, a zbyt wiele może złamać wątek.

2

Jeśli głowa śrubaale jest wykonany w postaci sześcioboku lub kwadratu, wybierz odpowiedni klucz, można również użyć klucza regulacyjnego lub, w skrajnych przypadkach, szczypiec.

3

W celu skręcenia śruba z jednym lub dwoma otworami zamiast gniazda, śruba pod śrubokrętem w kształcie litery Y, śruba"Tajemnice", utworzone z powodu trudności z odkręceniem, zakup specjalnych narzędzi.

4

Jeśli potrzebujesz nakręcić dużą ilośćmocowanie, użyj śrubokręta lub wiertła. Ponadto kupuj różne złącza, w tym do wkręcania elementów mocujących w miejscach trudno dostępnych.

5

W celu skręcenia śruba w miejscu, gdzie nie da się zbliżyć,użyj śrubokręta. Taki śrubokręt może być wykonany i niezależnie, w tym celu wyciąć pręt z konwencjonalnego śrubokrętu na dwa i ponownie spawać sprężynę.

6

Do śruba Nie musisz trzymać dłoni, założyć uchwyt na sprężynę śrubokrętu. Z boku uchwytu wywiercić otwór, włożyć szpilkę i nacisnąć sprężynę. Kiedy włożysz śruba w otworze wspornika sprężyna musi być mocno dociśnięty do końcówki śrubokręta.

7

Możesz zrobić jeszcze łatwiej - znajdź gumkęRurka o średnicy wewnętrznej jest nieco mniejsza niż średnica śrubokręta. Wytnij kawałek o długości 3 cm i dokładnie dokręć go na końcowy koniec śrubokręta, włóż głowicę śrubaa. Teraz możesz pracować w dowolnej pozycji, bez pomocy drugiej ręki.

8

Do śruba nie oderwał się od wibracji, przed pracąsmarować klejem lub farbą. Jeśli to możliwe, zetnij koniec z drugiej strony części i dokręć gwint (w tym przypadku zwróć uwagę, że oprawa nie będzie złożona).

Wskazówka 2: Jak obracać piłkę

Gra w kręgle pozwala bawić i demonstrować swoje umiejętności, dokładne obliczanie ruchu piłka i bezpośrednie uderzenie w cel. Najważniejszym aspektem jest rotacja piłka, co nie jest tak łatwe do osiągnięcia, co wymaga czasu na szkolenie nadgarstków.

Jak obracać piłkę.

Potrzebujesz

 • Piłka do kręgli, rękawiczki.

Instrukcje

1

Umieść na rąk rękawiczki z gniazdami na palcach, więc było wygodniej trzymać piłkę.

2

Przewiń pędzle w lewo i prawo, aby lekko rozciągnąć je przed wyrzuceniem.

3

Po wykonaniu trzech podejść, w ostatnim kroku, uruchom piłkę z powrotem, a następnie wkręć ją w rzut.

4

W momencie przewijania, ostro odepchnij piłkę od siebie i skieruj się na cel.

Wskazówka 3: Jak wybrać śrubę napędową

Skuteczność silnika łodzi zależy w dużej mierze od właściwego wyboru wioślarstwa śruba. To zależy od gospodarki, szybkości i przyspieszenia całego systemu. Jak wybrać odpowiednią śrubę napędową?

Jak wybrać śrubę napędową

Instrukcje

1

Użyj najprostszej metody wyboru śruba. Jeśli jest taka możliwość, porównaj pracownikówjakość dwóch lub trzech śrub z różnymi stopniami, na przemian ustawiając je na tym samym silniku. Określ, która śruba będzie bardziej skuteczna przy dużym obciążeniu naczynia (zwykle śrubą o mniejszej wysokości) i zapewnia dużą prędkość ruchu przy minimalnym załadowaniu łodzi lub łodzi.

2

Przeprowadzić kilka eksperymentów, dokonując pomiarów zużycia paliwa przy różnych obciążeniach łodzi. Zdefiniuj każdemu śruba optymalna szybkość dostępu do strugania imaksymalna prędkość, jaką może rozwinąć statek. Silnik powinien więc pracować około 5000 obrotów za minutę przy całkowicie otwartym przepustnicy заслонке.

3

Sprawdzając pracę śruba Zwróć uwagę na to, jaka jest wrzącawoda pod silnikiem. Jeśli w momencie rozpoczęcia ruchu silnik emituje dźwięk podobny do przechyłu samochodu, a ruch dźwigni sterujących gwałtownie i gwałtownie sprężynuje, potrzebna jest śruba o dużym skoku. Przy słabym zestawie prędkości i wolniejszym wybiegu w trybie strugania, potrzebna jest śmigła o mniejszym skoku.

4

Przy wyborze śmigła na łódź należy wziąć pod uwagę warunkiplanowana eksploatacja statku, w tym dopuszczalne obciążenie. Jeśli masz zamiar podróżować z lekkim śrutem, to śruba, przeznaczona do maksymalnego obciążenia, spowoduje nadmierną prędkość.

5

Zwróć uwagę na liczbę noży śruba. Najwyższa maksymalna prędkość jest zapewniona przez śruby ztrzy ostrza, ale powoli wyprowadzają statek na planowanie. Cztery łopatki śrubowe, przeciwnie, łatwo przejść do trybu strugania, ale są gorsze niż trzy-łopatkowe śruby napędowe prędkości.

6

Aby zapewnić dobry skok, kształt łopatek śruba. Wybierz łopatki eliptyczne, jeśli chceszzapewnić optymalny stosunek prędkości i trakcji. Niektóre śruby mają ostrza zwężające się na końcówki, co zmniejsza tarcie, takie śruby są korzystne dla łodzi szybkobieżnych. Dla ruchu w zbiornikach porośniętych glonami, bardziej odpowiedni jest śruba z łopatkami, skręcana w kierunku obrotów.

7

Przy wyborze materiału, z którego wykonano śrubę, uważaj, że śruby aluminiowe są zalecane w przypadku silników przyczepnych zainstalowanych na małych łodziach. Są lżejsze i tańsze niż mosiężne.

Wskazówka 4: Jak podnieść śrubę do silnika łodzi

Dla każdego statku z silnikiem łodzi jest optymalne wioślarstwo śruba. Ale jeśli używasz statku na wiele sposobów - na wędkowanie, na chodzenie, do holowania narciarzy wodnych - potrzebujesz kilku śrubas. Pamiętaj, aby kupić łódź wiosłowa dla Twojego statku śruba z zestawem elementów mocujących do niego.

Jak wybrać śrubę do silnika łodzi

Potrzebujesz

 • - statek;
 • - silnik łodzi;
 • - śrubę napędową;
 • - obrotomierz.

Instrukcje

1

Zdefiniuj podstawowe parametry śrubaale dla silnika łodzi. Są średnicą śrubaale także jego krok. Z tych parametrów, biorąc pod uwagę moc silnika, zależy maksymalna prędkość łodzi. Odległość w calach śrubaz jednej strony jest krok śrubaale silnik łodzi.

2

Znajdź w oznaczeniu przymocowany do najbardziej wioślarstwa śrubae, średnicy i wartości kroku śrubaa. Na przykład napis 9,9x13 oznacza to śrubaa silnik łodzi O wynosi 9,9 cali i wynosi 13 cali.

3

Spójrz na instrukcję do łodzi silnik, jakie maksymalne zmiany mogą się rozwijać"Pełny gaz", z otwartym przepustnicą. Przyspiesz łódź do maksymalnej prędkości. Za pomocą obrotomierzy zmierzyć prędkość wału silnika, zazwyczaj nie przekracza 5500 obr./min.

4

Zwróć uwagę na prędkość wału namaksymalna otwarta klapa. Jeśli jest mniejsza niż zalecana maksymalna prędkość, przeczytaj odczyty tachometru jako maksymalną prędkość tego typu wiosłowania śrubaa.

5

Oblicz krok śrubaale silnik łodzi. Jeden cal krok śrubaa wynosi około 200 obrotów na minutę. Znajdź różnicę między odczytami obrotomierza a znamionową prędkością maksymalną, podziel się przez 200. Podziel wartość uzyskaną w przełożeniu przekładni reduktora łodzi. Jeśli w końcu otrzymasz numer 2, w związku z tym dla tego motoru łodzi, bardziej właściwe jest użycie innego wioślarstwa śruba, o krok o mniej niż 2 cale. Z nowym śrubaTwój statek osiągnie planowaną maksymalną prędkość.

6

Jeśli wybierzesz śrubaale do łodzi silnik przestrzegać pewnej reguły. Śruby napędowe o dużym skoku są używane do szybkich łodzi lekkich oraz mniejszych kroków dla łodzi powolnych i ciężkich. Zmiana kroku śrubaa silnik łodzi jest jedynym sposobem na pogodzenie śruba z silnikiem i łodzią.

Wskazówka 5: Jak naprawić śrubę

Większość problemów związanych z nieprawidłowościamidysk twardy jest rozwiązany poprzez całkowite formatowanie i tworzenie nowych partycji. Niestety ta metoda prowadzi do utraty ważnych informacji, co jest bardzo istotne dla użytkowników.

Jak przywrócić śrubę

Potrzebujesz

 • - napęd "n";
 • - Regenerator HDD.

Instrukcje

1

Jeśli dysk systemu jest uszkodzonynależy podłączyć dysk do innego komputera. Następnie sprawdź funkcjonalność pozostałych dysków lokalnych. Jeśli wszystkie działają prawidłowo, wystarczy skopiować ważne pliki z dysku systemowego.

2

W sytuacji, gdy nie można uzyskaćdostęp do żądanej partycji dysku twardego i trzeba zachować pewne informacje, użyj programu Mount'n'Drive. Pobierz pliki instalacyjne narzędzia. Uruchom instalatora.

3

Otwórz menu główne zainstalowanej aplikacji. Odczekaj chwilę, aż zostaną znalezione dostępne dyski twarde i ich partycje. Wybierz dysk lokalny, który chcesz przywrócić za pomocą lewego przycisku myszy.

4

Kliknij przycisk "Mount". Po otwarciu nowego okna dialogowego wybierz literę dysku nowego dysku i określ system plików priorytetów. Najlepiej użyć typu, z którym pierwotnie działała uszkodzona partycja.

5

Poczekaj, aż zostanie utworzony nowy dysk lokalny. Otwórz menu "Mój komputer". Przejdź do zawartości zamontowanego napędu. Skopiuj ważne pliki za pomocą znanego menedżera.

6

Po przesłaniu niezbędnych plików zamknij programMount'n'Drive. Teraz można używać narzędzi przeznaczonych do przywracania integralności dysków lokalnych, na przykład HDD Regenerator. To podejście pozwala zaoszczędzić na możliwości utraty ważnych plików, umożliwiając dowolną manipulację dysku twardym.

7

Warto zauważyć, że czasami łatwiej jest ponownie zainstalowaćsystemu operacyjnego i uruchomić program identyfikujący sektory, których dotyczy problem. Użyj tej opcji, jeśli nie ma potrzeby zapisywania struktury istniejącej partycji.