Wskazówka 1: Jak odkręcić dławik

Wskazówka 1: Jak odkręcić dławik

Armatura Jest to tuleja, która ma na jednym końcu gwint, niezbędny do mocowania do różnych węży lub pojemników. Drugi koniec części ma inny kształt. Jak poprawnie odkręcić złącze?

Jak odkręcić złącze

Instrukcje

1

Aby zapobiec hamulcowi, konieczne jestodkręcić odpowietrznik na kółkach. Często jest sytuacja, gdy są silnie "przymocowane" lub są oderwane od wszystkich gniazd. I nawet środek smarny WD-40, który zawsze przychodzi do akcji ratowniczej, w tej sytuacji jest bezsilny.

2

W takim przypadku zakup klucza pożądanegośrednicy, w której głowa jest cięta, a strona jest zamocowana za pomocą śruby. Ten klucz jest również nazywany cięciami. Spróbuj użyć go do odkręcania zardzewiałego dławika. Jeśli to nie pomogło, a klucz po prostu odciął metal z głowy łączenia, który od dawna zamienił się w cylinder, wtedy będziesz musiał uciekać się do sztuczek.

3

Znajdź mikrodruk, z którymwywiercić otwór w głowie klucza, a następnie złożyć złącze na klucz i dokręcić w miarę możliwości. Znowu podnieś mikrodruk i użyj wiertła 2-3 mm, aby otworzyć dziurę, która przechodzi przez klucz i głowę złączki. Włożyć długą szpilkę, która dobrze nadaje się do trzonu boru. Nie bierz gwoździa, bo w przyszłości będzie to bardzo trudne. Zastosuj trochę wysiłku, a dławik będzie w Twoich rękach. Weź szczypce i za ich pomocą wyjmij szpilkę z otworu.

4

Jeśli nie masz wiertła, możeszużyj innej metody i zdejmij łącznik przez spawanie. W tym celu należy umieścić klucz na części i spawać jeden do drugiego. Następnie zacznij odkręcać złącze, nakładając maksymalną siłę.

5

Innym sposobem odkręcenia przymocowanego dławikajest następujące. Podnieś młotek i uderz go mocno. Należy uważać, aby nie uderzyć w podporę, która może prowadzić do poważnych problemów. W razie potrzeby wykonaj kilka uderzeń, aby osiągnąć pożądany rezultat. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest sprawdzić stan wszystkich części i śledzić ich.

Wskazówka 2: Jak odkręcić nitkę

Często wymagana jest naprawa różnych urządzeńodkręć gwintowane połączenie. Zazwyczaj wystarczy odkręcić śrubę lub nakrętkę za pomocą klucza. Ale czasami trzeba zmierzyć się z zardzewiałą nicią, która uparcie nie nadaje się do uderzenia instrumentu. Aby rozszyfrować takie połączenie, oprócz siły fizycznej, będziesz potrzebował wiedzy i wiedzy o niektórych sztuczkach.

Jak odkręcić nitkę

Potrzebujesz

 • Końcówka lub klucz do kluczy, płyn WD-40, nafta, szmaty, dłuto, śrubokręt stalowy, młotek.

Instrukcje

1

Przy odkręcaniu hard-to-end za pomocą połączeń gwintowanych lub klucza, ponieważ użycie konwencjonalnego narzędzia może prowadzić do zakłóceń w twarze.

2

Użyj płynu zwanego po prostu "płynemklucz ". Smar wnika między stykające się części i usuwa rdzę. Oczyść widoczną część nici z brudu i rdzy, nałóż płyn i pozostaw na 10-20 minut. Następnie wątek musi ustąpić.

3

Jeśli umiejscowienie połączenia śrubowego pozwala, ciepło rzeźba i delikatnie stuknij w całej średnicy. Po podgrzaniu nakrętka rozszerzy się, a następnie łatwiej będzie odkręcić. Najważniejsze - nie pozwól, aby nakrętka ostygła, w przeciwnym razie będzie zaciskać rzeźba.

4

W ostateczności użyj dłuta lub wytrzymałego stalowego śrubokręta. Wepchnij narzędzie w powierzchnię nakrętki i stuknij w kierunku stycznym w kierunku odkręcenia gwintu.

5

Silnie zardzewiałe nakrętki odkręcić przy użyciu nafty lub smaru typu WD-40. Aby środek smarujący przedostał się do środka rzeźba głębiej, przez długi czas nakładać na złącze ściereczkę zwilżoną nafta lub środkiem W-40.

6

Jeśli gwintu nie można odkręcić, należy postępować odwrotnie - spróbować dokręcić nakrętkę. Często taka sztuczka działa, przesunięta z miejsca, w którym nakrętka ma możliwość odkręcenia.

Wskazówka 3: Jak odkręcić podartą śrubę

Podczas naprawy samochodu lub motocykla,Sprzęt domowy lub ogrodniczy musi odkręcić wiele elementów złącznych, różnych elementów metalowych i innych elementów. Bardzo często spotykamy rozdarty śruby, których usunięcie czasami wydaje się prawie niemożliwe. W rzeczywistości odkręcenie rozdartej śruby nie jest tak trudne.

Jak odkręcić rozdartą śrubę

Potrzebujesz

 • - Klucz składany lub głowica złączowa;
 • - klucz nastawny;
 • - ostry dłuto;
 • - Wkrętak prosty i krzyżowy;
 • - śrubokręt perkusyjny;
 • - wiertło;
 • - palnik gazowy.

Instrukcje

1

Jeśli masz do czynienia z problemem odkręceniarozdarta śruba z uszkodzonymi krawędziami, ramię z kluczem lub łbem. Te narzędzia powinny ci pomóc. Jeśli klucz lub łeb śruby nie jest zużyty, spróbuj delikatnie uderzyć wybrany instrument małym młotkiem.

2

Jeśli twarze na podartej śrubie wcale nie są,spróbuj odkręcić go za pomocą małego klucza nastawnego. Jeśli ci się nie uda, użyj bardziej skomplikowanej metody. Za pomocą ostrego dłuta wykonaj rowek w "pokrywie" rozdartej śruby. Następnie uderz kilka razy pod kątem, wskazując dłuto w kierunku odkręcania. Po wykonaniu tej czynności można łatwo usunąć nakrętkę, która przykleiła się do śruby. Sama śruba będzie musiała zostać przecięta i wywiercona.

3

Aby odkręcić małą śrubę za pomocą prostych lub przecinanych szczelin, weź odpowiedni śrubokręt, włóż go w rowki i uderzając młotkiem w uchwyt, delikatnie przekręć rozdartą śrubę.

4

Możesz również odkręcić zgubioną śrubę za pomocą śrubokręta perkusyjnego. Uderz w krawędź "czapki" w kierunku odkręcania, aż śruba wyjdzie.

5

Czasami możesz odkręcić oderwaną śrubę odza pomocą wiertarki. Aby to zrobić, włóż do narzędzia odpowiedni ekstraktor rozmiaru (urządzenie do poluzowania rozdartych śrub) i wykonaj otwór nieprzelotowy w "pokrywie" śruby o głębokości 10-15 mm (w zależności od długości rozdartej śruby). Następnie obróć ekstraktor w uchwycie wiertła w taki sposób, aby stożkowa śruba stożkowa była częścią roboczą. Używając najwolniejszego obrotu wiertła, przystąpić do odkręcenia rozdartej śruby.

6

Odkręć rozdartą śrubę gazempalniki. W tym celu podgrzać samą śrubę lub część, do której jest przykręcona. Jeśli podgrzałeś część, zacznij chłodzić śrubę. Jeśli podgrzałeś śrubę, ostudź część. W wyniku uzyskanej różnicy temperatur rozdarta śruba musi zostać odkręcona.

Wskazówka 4: Jak odkręcić przewody hamulcowe

Układ hamulcowy spełnia jedną z najważniejszych funkcjifunkcje - zapewnia kontrolowaną zmianę prędkości samochodu, pomaga zatrzymać pojazd i przytrzymać go podczas parkowania, dzięki czemu zawsze spełnia najwyższe wymagania. Głównym rodzajem napędu w roboczym układzie hamulcowym jest układ hydrauliczny, w którym oprócz pedału hamulca, wzmacniacza, głównego cylindra hamulcowego i cylindrów kół znajdują się węże i rury.

Jak odkręcić przewody hamulcowe

Potrzebujesz

 • - klucz;
 • - Płyn hamulcowy;
 • - pojemność;
 • - Rurka z winylu.

Instrukcje

1

Z reguły wymianę przewodów hamulcowych poprzedzaprace przygotowawcze związane z czyszczeniem powierzchni kominów z mułu, oraz nakładanie na połączenia gwintowe specjalnej kompozycji w celu ułatwienia odkręcania nakrętek. Ponadto konieczne jest wcześniejsze przygotowanie specjalnego klucza, płynu hamulcowego do uzupełniania, pustego czystego pojemnika do spuszczania płynu odpadowego z układu hamulcowego i miękkiej rury winylowej.

2

Jako przykład możemy rozważyć wymianęprzewód hamulcowy na samochodzie VAZ-2107. Dla większej wygody postaw samochód na dnie lub na estakadzie. Najpierw za pomocą śrubokrętu Phillips odkręć dwie śruby mocujące tylną rurę hamulcową do nadwozia (jeśli jest).

3

Po tym, używając specjalnego klucza,odkręcić dwie złączki rurowe do węża hamulcowego i regulatora ciśnienia i wyjąć rurkę. Pod koniec całej niezbędnej pracy rury są instalowane w odwrotnej kolejności, z następnym uzupełnianiem płynu hamulcowego i sprawdzaniem jakości naprawy hamulca.

4

Na samochodach VAZ-2110, 2111 i 2112 pierwszykonieczne jest odwrócenie rur od głównego cylindra i węży hamulcowych, a następnie odłączenie głównego cylindra i otworów w wężu. Podczas następnej operacji odkręć trzy nakrętki i zdejmij plastikową pokrywę. Wtedy już można usunąć metalowe płytki i odłączyć rurki od uchwytów. Jeśli posiadacze są zepsute, należy je wymienić.

5

Zainstaluj nowe rury w odwrotnej kolejności,następnie jako czek, wykonaj pompujący układ hamulcowy. Konieczne jest usunięcie powietrza, które weszło do niego. Znakiem napływu powietrza do układu hamulcowego jest zwiększony skok i delikatne wciśnięcie pedału hamulca po naciśnięciu. Następuje sekwencja odpowietrzania hamulców: tylny prawy, przedni lewy, tylny lewy i przedni prawy.