Jakie dokumenty są potrzebne, aby otworzyć bar z piwem

Jakie dokumenty są potrzebne, aby otworzyć bar z piwem

Piwo bar jest jednym z najbardziej popularnych zakładów. Aby otworzyć własny, należy dobrze przygotować: wybrać odpowiednie miejsce i zebrać niezbędną listę dokumentów.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby otworzyć bar z piwem

Forma organizacyjna i prawna

Przed otwarciem własnego baru piwa,należy dokładnie zbadać ramy prawne, które regulują handel detaliczny napojami alkoholowymi. Prawo określa, kto i gdzie może sprzedawać piwo. Na przykład, aby sprzedawać napojów alkoholowych jest surowo zabronione w obiektach medycznych i edukacyjnych, urządzeń transportowych, przystanków autobusowych, rynków i vokzalah.Sleduet zwracać uwagę, jak wybrać formę prawną prowadzenia działalności gospodarczej. LLC jest optymalną opcją, ponieważ dla tej organizacji uproszczenie systemu podatkowego. Pozwala to zaoszczędzić na podatkach od zysków i własności przedsiębiorstwa i podatku VAT. Podczas przygotowywania dokumentów należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące umieszczania paska. Powierzchnia musi wynosić co najmniej 180 metrów kwadratowych. Bar nie powinien znajdować się w budynku mieszkalnym. Najprawdopodobniej pokój musi być naprawiony. Ponadto, po zarejestrowaniu wszystkich dokumentów niezbędnych do zakupu urządzeń, takich jak kuchenki mikrofalowe, płyty, bar, szafy, meble do pokoju, kasa, gabloty, lodówka, ekspres do kawy, generatora i kruszenia lodu, moduł do kranów piwo instalacji, przesiewaczy, dania i wyposażenie barowe. Poza gwarantowaną jakością piwa, trzeba poważnie wziąć pod uwagę główne menu baru. Może ona składać się nie tylko z różnych przekąsek piwnych, takich jak tosty, kiełbasa, itp, ale także pełne posiłki.

Rejestracja firmy

Aby rozpocząć rejestrację dokumentów, konieczne jest zarejestrowaniespółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Kosztuje się od 1000 do 5000 rubli. Cena zależy od tego, czy będą korzystać firmy pomocy prawnej, czy konieczne jest uzyskanie certyfikatu produktu i licencji na sprzedaż napojów alkoholowych. Cena licencji na okres pięciu lat będzie kosztować około 40 000 rubli. Następnie musisz zawrzeć umowę najmu lub kupno / sprzedaż lokalu, w którym znajduje się bar. Wynajmowanie lokalu kosztuje ok. 80 000 rubli. Konieczne jest zarejestrowanie kasy oraz zawarcie umowy na jego utrzymanie, aby uzyskać pozwolenie na otwarcie baru na terenie SES i oddziału straży pożarnej. Bardzo ważne jest zawarcie porozumienia w sprawie systematycznego czyszczenia systemów wentylacji i klimatyzacji. Podsumowując, aby uzyskać prawo do uruchomienia baru, potrzebujesz pozwolenia państwowego od Rospotrebnadzor.