Wskazówka 1: odkręcanie małej śruby (śruby) z rozdartą głową

Wskazówka 1: odkręcanie małej śruby (śruby) z rozdartą głową


Jeśli chcesz zdemontować nocny lub telefon do naprawy lub czyszczenia, ale okazało się, że śruby mocujące są zrywane z poprzeczek - to nie powód do rozpaczy.Jak odkręcić małą śrubę (śrubę) z rozdartą głową


Potrzebujesz • - mały śrubokręt;
 • - superglue;
 • - lutownica z wąskim żądłem;
 • - wiertło i mały świder.


Instrukcje


1


Z reguły nici najmniejszych śrubPrzed zwijaniem farba jest nakładana, aby zwiększyć wytrzymałość zapięcia. Dlatego, jeśli głowa nie jest całkowicie oderwana - spróbuj ogrzać ją lutownicą cienką. Ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ jeśli obok śruby znajdują się plastikowe części obudowy - można je połączyć ze śrubą, a po nagrzaniu natychmiast odkręcić śrubę - powinna ona łatwiej ulec uszkodzeniu. Najważniejsze, aby nie przesadzić, aby nie zerwać nici całkowicie.


2


Jeśli wątek zostanie całkowicie przerwany, pomożeszsuperglue. Wklej klej do rozdartego otworu w głowie i włóż do niego śrubokręt. Naciśnij śrubokręt, aby lepiej połączyć śrubę i śrubokręt. Nie zataczają śrubokręta, aż klej wyschnie! Po odczekaniu pewnego czasu (w zależności od szybkości schnięcia kleju), delikatnie, bez gwałtownych ruchów, zaczynają odkręcić śrubę, powoli dodając usilie.Takzhe zamiast kleju, można spróbować kapać lutu, ale jest to mniej skuteczne.


3


Jeśli wszystkie powyższe środki nie pomogły,Weź wiertarkę z wiertłem, którego średnica jest równa średnicy łba śruby. Ostrożnie wywierć tylko główkę (!) Ze śruby, próbując jak najmniej dotknąć plastikowych części, które wkręca się w śrubę. Po demontażu laptopa (telefonu) część śruby będzie wystawać z dolnej części połączenia. Można go ostrożnie odkręcić szczypcami. Do montażu zamiast śrub z wywierconymi otworami należy użyć nowej śruby z podkładką (ponieważ średnica otworu w tworzywie zwiększyła się po wierceniu).


4


Jeśli te metody nie są odpowiednie, a niemożliwość skorzystania z warsztatu, ale maszyna musi zostać zdemontowana, następnie ponownie wziąć lutownicę i, stale ogrzewając łeb śruby, jednocześnie próbować odłączyć zapięte części (może być potrzebny asystent). Wkrótce wewnętrzna plastikowa rzeźba obudowy rozgrzeje się i pęknie. Metoda jest zła, ponieważ do odbudowy wymagana jest śruba o większej średnicy, co w niektórych przypadkach jest niemożliwe.Wskazówka 2: Odkręcanie zgrywanej śruby


Nie tylko mistrzowie w domu, ale także profesjonaliści są okresowo poddawani sytuacji, w której konieczne jest odkręcenie i wymiana śruba, ale zrobienie tego szybko nie działa z powodu samego awarii śrubaa. Również śruba może obracać się w drzewie podczas skręcania,zerwanie nici. Oznacza to, że gdy jest skręcony, przestaje się trzymać. Ponadto, niewłaściwa jakość stali lub niewłaściwie dopasowanych narzędzi może również ulec uszkodzeniu śruba, a odkręcenie go staje się problematyczne.Jak odkręcić zgrywaną śrubę


Potrzebujesz • - szczypce;
 • - śrubokręt;
 • - Wkrętak;
 • - Wiertło


Instrukcje


1


Sprawdź stan śrubaa. Jeśli jest nienaruszony, ale w samym materiale, odrywa się wycięcia i śruba nie może dłużej trzymać materiału, staram się tego nie robićnaciśnij mocno podczas odkręcania, ale, przeciwnie, pomóż mu wykonać ruch powrotny, na przykład za pomocą jego paznokcia lub śrubokręta. Jeśli to możliwe, spróbuj go odkręcić, chwytając kapelusz szczypcami.


2


Weź ostrze do piłowania i spróbuj powtórzyć nacięcie na masce śrubaa, jeśli podczas badania ustaliłeś, że wycięcie pod śrubokrętem lub śrubaOvert został złamany. Zwykle wykonuje się podłużny propyl i śruba jest wykręcony raczej mocnym śrubokrętem, najlepiej z uchwytem T. Staraj się nie uszkodzić nowego nacięcia z nadmierną siłą. Jeśli śruba nie poddaje się i istnieje szansa na podniesienie kapelusza za pomocą szczypiec, wtedy możesz spróbować je odkręcić śruba połączone - prawą ręką odkręć śruba śrubokrętem i pod kątem 90 stopni, aby to utrzymać śruba szczypce w lewej ręce, próbując również odkręcić śruba.


3


Jeśli ustaliłeś, że y śrubaa kapelusz jest zerwany, co niekiedy zdarza się długiej śrubaale także materiał stały, a następnie, jeśli istnieje jakikolwiek wystający fragment pęknięcia nad powierzchnią materiału śrubaa, użyj szczypiec. Przenoszenie do śrubapod kątem prostym i mocno chwytając je śruba, mocno ściśnij uchwyty szczypiec, jednocześnie skręcając śruba. Jeśli odkręcisz śruba więc nie możesz, wtedy możesz spróbować uszczypnąć wystającą końcówkę w uchwyt wiertarski. Aby to zrobić, rozpuść kasetę i poprowadź ją od góry do zepsutego śrubay, zaciśnij, dokręć jak najmocniej za pomocą klucza we wkładzie, a następnie spróbuj go odkręcić.


4


Jeśli złamiesz czapki śrubai nie ma żadnych części nad powierzchnią materiału śrubaI, do którego możesz złapać, a następnie blisko śrubay konieczne jest wywiercenie nowego otworu o średnicy nieco większej niż śrubaa. Następnie, używając mocnego szydła lub małego śrubokrętu, spróbuj się poruszyć śruba w tej dziurze, a następnie wyjmij ją szczypcami.
Wskazówka 3: Jak odkręcić podartą śrubę


Podczas naprawy samochodu lub motocykla,Sprzęt domowy lub ogrodniczy musi odkręcić wiele elementów złącznych, różnych elementów metalowych i innych elementów. Bardzo często spotykamy rozdarty śruby, których usunięcie czasami wydaje się prawie niemożliwe. W rzeczywistości odkręcenie rozdartej śruby nie jest tak trudne.Jak odkręcić rozdartą śrubę


Potrzebujesz • - Klucz składany lub głowica złączowa;
 • - klucz nastawny;
 • - ostry dłuto;
 • - Wkrętak prosty i krzyżowy;
 • - śrubokręt perkusyjny;
 • - wiertło;
 • - palnik gazowy.


Instrukcje


1


Jeśli masz do czynienia z problemem odkręceniarozdarta śruba z uszkodzonymi krawędziami, ramię z kluczem lub łbem. Te narzędzia powinny ci pomóc. Jeśli klucz lub łeb śruby nie jest zużyty, spróbuj delikatnie uderzyć wybrany instrument małym młotkiem.


2


Jeśli twarze na podartej śrubie wcale nie są,spróbuj odkręcić go za pomocą małego klucza nastawnego. Jeśli ci się nie uda, użyj bardziej skomplikowanej metody. Za pomocą ostrego dłuta wykonaj rowek w "pokrywie" rozdartej śruby. Następnie uderz kilka razy pod kątem, wskazując dłuto w kierunku odkręcania. Po wykonaniu tej czynności można łatwo usunąć nakrętkę, która przykleiła się do śruby. Sama śruba będzie musiała zostać przecięta i wywiercona.


3


Aby odkręcić małą śrubę za pomocą prostych lub przecinanych szczelin, weź odpowiedni śrubokręt, włóż go w rowki i uderzając młotkiem w uchwyt, delikatnie przekręć rozdartą śrubę.


4


Możesz również odkręcić zgubioną śrubę za pomocą śrubokręta perkusyjnego. Uderz w krawędź "czapki" w kierunku odkręcania, aż śruba wyjdzie.


5


Czasami możesz odkręcić oderwaną śrubę odza pomocą wiertarki. Aby to zrobić, włóż do narzędzia odpowiedni ekstraktor rozmiaru (urządzenie do poluzowania rozdartych śrub) i wykonaj otwór nieprzelotowy w "pokrywie" śruby o głębokości 10-15 mm (w zależności od długości rozdartej śruby). Następnie obróć ekstraktor w uchwycie wiertła w taki sposób, aby stożkowa śruba stożkowa była częścią roboczą. Używając najwolniejszego obrotu wiertła, przystąpić do odkręcenia rozdartej śruby.


6


Odkręć rozdartą śrubę gazempalniki. W tym celu podgrzać samą śrubę lub część, do której jest przykręcona. Jeśli podgrzałeś część, zacznij chłodzić śrubę. Jeśli podgrzałeś śrubę, ostudź część. W wyniku uzyskanej różnicy temperatur rozdarta śruba musi zostać odkręcona.
Wskazówka 4: Jak odkręcić śrubę


W domu,angażować się w drobne naprawy. Napraw kran lub blokadę drzwi, napraw pralkę lub odkurzacz - zakres możliwych zadań jest dość szeroki. Podczas naprawy czasami trzeba poradzić sobie z sytuacją, kiedy trzeba odkręcić stary, mocno przymocowany, śruba.Jak odkręcić śrubę


Potrzebujesz • - Wkrętaki;
 • - klucz;
 • - młot;
 • - Dłuto;
 • - lampa lutownicza;
 • - lutowanie;
 • - suszarkę do celów przemysłowych;
 • nafta;
 • - terpentyna;
 • - roztwór kwasu siarkowego;
 • - kawałek cynku;
 • - Smar grafitowy.


Instrukcje


1


Jeśli śruba nie można go odkręcić i boisz się oderwać głowę śrubokrętem, spróbuj użyć następujących metod. Jeśli mechanizm, w który jest wkręcany, pozwala na uderzenie śruba młotek, zastępując go śrubokrętem z różnych stron. Z powodu strajków w obszarze wątku pojawi się mikropęknięcia, może ułatwić wywinięcia śrubaa. Kiedy nie ma wystarczającej siły, aby zakłócić śruba za pomocą śrubokrętu i zwojów w dłoniach, złap ją za płaską część za pomocą klucza. Dzięki tej dźwigni wielokrotnie zwiększasz kwotę przekazywaną do śruba wysiłek.


2


Dobrym rozwiązaniem jest podgrzanie nieposłusznych śrubaa lub śruby w płomieniu palnika za następnie chłodzenie wodą. Ta metoda zapewnia również pojawienie się mikropęknięć wzdłuż nici w wyniku rozszerzalności cieplnej podczas ogrzewania i kompresji podczas chłodzenia. Oczywiście ta metoda nie jest tak często stosowana, o ile nie każdy szczegół może być w ten sposób podgrzany. Alternatywnie, zamiast lampy lutowniczej można użyć lutownicy lub przemysłowej suszarki do włosów, ta opcja jest odpowiednia dla małych śrubas.


3


Jeśli nie możesz odkręcić śruba powinien być wypełniony terpentyną lub naftą. Jeśli śruba umieszcza się pionowo, tworzy wokół niego plastelinę i wlewa naftę do uformowanej kąpieli. Zaczekaj około godziny i spróbuj jeszcze raz odkręcić. śruba.


4


W niektórych przypadkach możliwa jest opcja radykalna - głowa śrubai posiekane dłutem, w razie potrzeby gwintowana część jest wiercona.


5


Jeśli próbujesz odkręcić stary rygiel i jużoderwał krawędź głowy kluczem, a następnie piłką do metalu (lub po prostu kawałkiem piły do ​​metalu), aby przeciąć główkę za pomocą mniejszego klucza. Wystarczy oderwać dwie twarze. Następnie napełnij śrubę nafty, odstaw na godzinę, a następnie spróbuj ponownie odkręcić.


6


Możesz spróbować odkręcić dużą śrubę za pomocąmłotek i dłuto. Umieść dłuto na łbie śruby i spróbuj ją oderwać silnymi uderzeniami młotka. W wielu przypadkach jest to możliwe, a ponadto śrubę można łatwo odkręcić za pomocą klucza.


7


Istnieje elektrochemiczna wersja odkręcania starego śrubas i śruby. Rób wokół głowy śrubai krawędź plasteliny, włożyć w uformowanekąpieli kawałek cynku i wlać rozcieńczony kwas siarkowy. Powstaje ogniwo galwaniczne, w którym rdza aktywnie się rozpuszcza. Po całym dniu można łatwo odkręcić zapinane śruba.


8


Weź pod uwagę zasadę podczas instalowania nowego sprzętu, bez względu na to, jaki jest, smaru śrubas i śruby, które w przyszłości mogą być skręcone. Używaj do tego celu smaru grafitowego - nawet po kilku latach przebywania w bardzo niesprzyjających warunkach chronionych w ten sposób śruba łatwo odkręcić.