Jak korzystać z programu ultraiso

Jak korzystać z programu ultraiso


UltraISO jest mały, ale bardzo funkcjonalnyprogram do tworzenia obrazów i pracy z nimi. Program może tworzyć i nagrywać obrazy dysków CD i DVD, a także dostosowywać je. UltraISO obsługuje około 30 formatów obrazu, w tym ISO, MDF / MDS, IMG / CCD / SUB i inne. Jest mało wymagająca dla zasobów. Interfejs narzędzia ma klasyczny wygląd i jest tłumaczony na różne języki, w tym rosyjski. Program działa na systemach operacyjnych Windows, Linux i MacOSJeden z najlepszych programów do tworzenia obrazów dysków


Przegląd interfejsu

Zrozumieć, jak korzystać z programu,nieskomplikowany. Po uruchomieniu UltraIso pojawia się okno, którego górna część to "Główne menu programu", pod nim znajduje się panel "Szybkie uruchamianie". Obszar roboczy jest podzielony na cztery części. W lewym górnym rogu wyświetlana jest informacja o zawartości płyty otwartej w programie. Przedstawia się go w postaci drzewiastej listy folderów. W prawym górnym rogu widoczna jest lista plików w wybranym folderze. Szczegółowe informacje na ich temat są wyświetlane w dolnej prawej części. W lewym dolnym rogu znajduje się lista dostępnych napędów.
Ultraiso wyróżnia się własnym formatem. Nazywa się ISO Zipped - ISZ. Chociaż ten format można odczytać tylko za pomocą samego narzędzia, stał się bardzo popularny dzięki doskonałej kompresji danych.

Jak utworzyć obraz CD / DVD

Włóż dysk do napędu optycznegouruchom aplikację UltraISO i kliknij przycisk "Narzędzia". Z rozwijanej listy wybierz "Utwórz obraz CD". Aplikacja otwiera nowe okno dialogowe, w którym należy określić dysk z przygotowanym dyskiem i przypisać ścieżkę do folderu, aby zapisać obraz. Ponadto na tym etapie można wybrać żądany format - iso lub na przykład alkohol. Potwierdź wybór, klikając przycisk "Utwórz"

Jak nagrać obraz płyty CD / DVD

Aby utworzyć obraz dysku, kliknijprzycisk "Narzędzia" i wybierz pozycję menu "Nagraj obraz CD". W takim przypadku musisz poinformować program, gdzie znajduje się folder z plikami. A także wybrać dodatkowe parametry: metodę nagrywania (TAO - Trick At Once lub DAO - Disk At Once) i prędkość. Jeśli ustawiona jest metoda TAO, tylko jedna ścieżka zostanie zapisana na odbiór. Jeśli chcesz napisać cały dysk, musisz użyć metody DAO.
Jeśli Nero Burning Rom jest zainstalowany na twoim komputerze, UltraISO może używać silnika tej aplikacji do nagrywania płyt.

Jak nagrać płytę

Najpierw musisz utworzyć obraz dysku. Aby to zrobić, wystarczy wybrać pliki do zapisania i umieścić je w prawym górnym rogu okna programu. W takim przypadku głośność wybranych plików zostanie wyświetlona w górnej części okna. Dzięki temu można upewnić się, że objętość plików przeznaczonych do zapisu nie przekracza pojemności dysku, a następnie kliknąć przycisk "Plik" i wybrać polecenie "Zapisz jako" z listy rozwijanej, określając miejsce przechowywania, nazwę obrazu i rozszerzenie (iso). Po utworzeniu obrazu kliknij przycisk "Narzędzia" i użyj elementu menu "Nagraj obraz CD". W takim przypadku określ prędkość nagrywania i inne niezbędne parametry.

Jak otworzyć obraz dysku za pomocą UltraISO

Kliknij przycisk Narzędzia i wybierzMenu "Podłącz do wirtualnego napędu". Otworzy się okno, w którym należy wybrać żądany obraz dysku w wierszu "Plik obrazu". Następnie kliknij przycisk "Mount" poniżej. Ponadto aplikacja może korzystać z napędów zamontowanych w programach Alcohol 120 i Daemon-Tools. Przycisk Odmontuj służy do usunięcia dysku z dysku wirtualnego. Aby otworzyć zamontowany obraz, musisz przejść do folderu "Komputer" i kliknąć dwukrotnie wirtualny napęd, który się na nim wyświetli.
UltraIso pozwala zamontować osiemwirtualne dyski. Aby zmienić ich numer, kliknij "Opcje" - "Ustawienia" - "Dysk wirtualny". W wierszu "Liczba urządzeń" określ liczbę dysków, które chcesz odebrać.

Tworzenie bootowalnego dysku flash USB

Aby utworzyć rozruchowy dysk flash USB, musiszprzygotuj dysk flash sformatowany w NTFS i wcześniej nagrany obraz dysku startowego w formacie iso. Włóż dysk do wolnego portu USB i uruchom UltraISO. Otwórz przygotowany obraz. Aby to zrobić, kliknij przycisk "Plik", wybierz "Otwórz" z rozwijanej listy. Teraz musisz przejść do menu "Boot" i wybrać element "Burn hard disk image". Tutaj musisz znaleźć literę odpowiadającą pendrive'owi i nacisnąć klawisz "Write". Metoda nagrywania najlepiej pozostawić domyślnie - USB-HDD +.