Wskazówka 1: Jak nauczyć dziecko sprzątania w swoim pokoju

Wskazówka 1: Jak nauczyć dziecko sprzątania w swoim pokojuDziecko powinno mieć własną przestrzeń osobistą,którym będzie rządził według własnej woli i zrozumienia. Ale jak sprawić, by dziecko zajęło się jego własnym pokojem, ustawić je w porządku?

Jak nauczyć dziecko sprzątania w jego pokoju?

Przestrzeń dla dzieci jest nieodłączna dla wszystkichApartament, w którym procedura sugerować rodzicom. Tak, że dziecko powinno nie tylko zapewnić, że ich powierzchnia, ale również nauczyć się ich używać tak, że nie tylko dziecko było wygodne, ale również do jego oryginalnej kolejności nie jest dostarczany niedogodności innych. Jak to zrobić?

Na początek konieczne jest jasne zrozumienie, że każdydorosły w domu i dziecko mogą mieć inne rozumienie porządku. Ktoś wydaje się czymś w rodzaju oddziału szpitalnego, inni - małym przedłużeniem przejścia od drzwi do okna i łóżka. Aby rozpocząć dialog, należy pamiętać, że wszystkie strony dialogu są absolutnie równe. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby dziecko zrobiło wszystko, co potrzebujesz, ale jest ono nieprzyjemne dla dziecka, będzie miało alienację wyrażoną w obojętnym stosunku do porządku, wspólnej przestrzeni życiowej.

Najważniejsze, co trzeba zrobić, to wyjaśnić, jak możeszwięcej szczegółów dotyczących ich wymagań dotyczących porządku i ich znaczenia. Nie zmuszaj dziecka do codziennego sprzątania, więc możesz zaszczepić mu niechęć do porządku w ogóle. Ale zasady (dla wszystkich!) Powinno być jasne, jasne, jednoznaczne. W takim przypadku nie będzie sporów dotyczących wyników.


Wskazówka 2: Jak uczyć dziecko do swojego łóżkaNaucz dziecko zasnąć we własnym łóżka - zadanie nie jest łatwe. Podejście powinno być kompetentne i poważne. Dziecko musi przyzwyczaić się do zasypiania łóżka. Ponadto procedura musi zakorzenić się w jego umyśle, jako przyjemny i niezmienny proces.

Jak nauczyć dziecko swojego łóżka
Potrzebujesz
  • Łóżeczko dziecięce, pluszowa zabawka.
Instrukcje

1


Pamiętaj o tym dziecko każda zmiana w zwykłym stanie rzeczy jeststres. Dlatego z góry pomyśl nad całym planem działania. Postaraj się, aby proces uzależnienia dziecka od snu, płynął w formie gry lub przygody. Wtedy wszystko będzie bezbolesne, a twój syn lub córka będzie w stanie z łatwością przetrwać zmianę.

2


Dostrój się do tego, co musisz słuchać histerii dziecko i zetrzyj jego łatwopalne łzy. Małe dzieci są uparte i nie chcą poddawać się bez walki. Więc nie poddawaj się i nie poddawaj się dziecinnym kaprysom.

3


Przyzwyczajenie dziecko zasnąć w tym samym czasie. Przed pójściem spać, śpiewaj dziecku swoją ulubioną piosenkę z kreskówek, opowiedz historię, wykonaj masaż. Możesz umieścić miękką zabawkę w jego łóżku.

4


Jeśli dziecko nie chce spać samodzielnie iprzychodzi do ciebie z przedszkola, a potem kładzie swoje łóżko obok swojego. Usuń wszystkie przeszkody między tobą a jego łóżkami. Wstępnie usuń jedno łóżeczko z łóżeczka. Miej dziecko Powinno się wydawać, że nadal śpi z tobą, chociaż będzie spał sam łóżka. Śpij tak przez miesiąc, ale jeśli czujesz, że dziecko nie jest jeszcze używane, przedłużyć ten termin.

5


Dziecko powinno się przyzwyczaić łóżka, materac, poduszkę i koc. W jego umyśle musi się zakorzenić, że to jest jego łóżeczko. Zakochać się w swoim łóżku lub przynajmniej nie bać się go. Put dziecko w swoim łóżku, leżeć z nim obok siebie - na własną rękę. Podejmij decyzję, że zasnąłeś. Z biegiem czasu dziecko zacznie się uspokajać, uwierzy, że moja matka nie odejdzie nigdzie i spać będzie spokojnie.

6


Później wróć do ściany łóżka na miejscu. Nie ruszaj samego łóżka. Teraz między mamą i dzieckiem będzie przeszkoda - ściana łóżka. Więc śpij przez dwa tygodnie.

7


Po tym czasie zacznij się ruszaćłóżeczko. Po pierwsze, odległość między tobą a jego łóżkiem nie powinna być duża. Tak więc, jeśli to konieczne, możesz łatwo dotrzeć do swojego anioła ręką. Na tym etapie twoje dziecko przyzwyczai się do samodzielnego spania, ale nadal będzie chciało zobaczyć się z matką obok niego.

8


Stopniowo przesuwaj łóżko do spania dziecko na metr od jego łóżka. Wkrótce będzie można umieścić łóżeczko w przedszkolu.