Jak wychować zdrowe dziecko

Jak wychować zdrowe dzieckoŻe dziecko stało się zdrowe i aktywne, konieczne jestmoment urodzenia, aby zwrócić uwagę na jego rozwój fizyczny. Gdy dziecko powinno wykonywać ćwiczenia, grać w gry mobilne, im więcej się porusza, tym lepiej.

Jak wychować zdrowe dziecko


Instrukcje

1


Nosić dziecko w luźne, niewiążąceruchy, ubrania. Rób z nim ćwiczenia fizyczne, kiedy jest wesoły, spokojny. Nie trzymaj dziecka w zamkniętej przestrzeni, musi mieć przestronną arenę, pokój dziecięcy lub kącik, w którym może się czołgać.

2


Miesięczne dziecko może już na chwilęskup się, patrząc na obiekt znajdujący się w odległości od 20 do 75 cm Pomóż dziecku rozwinąć umiejętność śledzenia - powoli przesuwaj jasną zabawkę przed siebie w górę iw dół oraz od lewej do prawej. Od dwóch miesięcy daj dziecku lekkie zabawki, które są wygodne do trzymania w rękach, aby mógł ćwiczyć chwytanie, podnoszenie i rzucanie. Zawieś grzechotkę w łóżeczku na czubku miękiszu, on sięgnie po nie, złap.

3


Od czterech do sześciu miesięcy zachęcaj dziecko do tegostań, trzymaj go, tak, że dotyka nóg. W tym wieku, potrafi grać w piłkę, bić na nim jedenaście do dwunastu miesięcy dziecko powinno być w stanie wycofać piłkę. Po sześciu miesiącach dziecka ważne jest, aby opanować ruch związany z wykorzystaniem rąk mięśni. Dzieciak powinien pracować jak najwięcej z rękami. Daj mu kredki do malowania, kupić mu zabawki, które dotyczą elementów.

4


W ciągu 7-10 miesięcy dziecko powinno się pełzać,do przyciągania interesujących obiektów na podłogę. Zapewnij mu miejsce do poruszania się, ustaw przeszkody na drodze z poduszek i rolek, więc próbuje się czołgać. Różne urządzenia, które wspierają dziecko podczas chodzenia, opóźniają tylko czas, w którym dziecko zaczyna chodzić samemu, więc nie zaleca się korzystania z nich. Pomagając mrowiciele nauczyć się chodzić, wspierać go przez tułów, niech jego ręce są wolne, aby mógł je zrównoważyć, aby zachować równowagę.