Jak zachowywać się z mężem-alkoholikiem

Jak zachowywać się z mężem-alkoholikiemAlkoholizm w rodzinie jest prawdziwą katastrofą, któraruiny życia nie tylko samego siebie, ale wszystkich tych, którzy są z nim. Kobiety, które mieszkają ze swoimi alkoholikami mężami doświadczają całego szeregu uczuć: nienawidzą ich wtedy żałują i próbują znaleźć wymówkę dla swoich działań. Więc jak należy traktować członka rodziny picia, aby chronić się przed cierpieniem i pomóc mu poradzić sobie z tym uzależnieniem.

Jak zachowywać się z mężem-alkoholikiem


Instrukcje

1


Jeśli tylko zamierzasz związać swoje życie zosoba, która ma kłopoty z alkoholem, a następnie nie budować złudzeń - nie będziesz go ponownie kształcił. Coś niezwykłego powinno się zdarzyć tak, że sam pić człowiek podejmuje decyzję o odrzuceniu pijaństwa. Pomyśl dobrze, zanim świadomie połączysz swoje przeznaczenie z uzależnionym. Z zewnątrz wydaje się, że z tym uzależnieniem można jakoś nauczyć się kładzić, ale tak nie jest.

2


Alkoholicy nie mogą być litości. Często rodzina i bliscy pijacy zaczynają mu współczuć. Okazuje się, że rodzice, bracia i krewni zawsze pojawiają się po jego stronie, a małżonek pozostaje sam. Ile razy można usłyszeć od matek alkoholików takie słowa: "Mój chłopak, nikt nie rozumie. Teściowa jest tak niegodziwa. Należy pamiętać, że raz, żal z powodu osoby uzależnionej od alkoholizmu, bliscy ludzie zaczynają zachęcać do zachowania. Aby wygrać w walce z uzależnieniem od alkoholu, musisz działać razem.

3


Nie potępiaj alkoholika, powinienmruknął jego uzależnienie. Ci, którzy zamieniają się w żart, mylą się pijackie sztuczki męża, opowiadając wtedy tę historię za anegdotę. To poważna choroba i zabawa jest wysoce niewłaściwe.

4


Nie wymyślaj powodów do picia: "Zanurz się w triumfie" lub "tak wiele kłopotów padło na niego". Pijak jest wrogolem i nie ma znaczenia, gdzie ktoś się pijany, na pogrzebie lub na dziecku matinee.

5


Nie możesz go winić za wszystkie kłopotyprzyjaciele-pijący towarzysz. Często słyszysz wymówkę, że alkoholik z drogi prawdy jest ciągle znokautowany przez nieuważnych przyjaciół, którzy są zawsze gotowi, aby zrobić firmę na wypicie gorących napojów. Alkoholowy choć słaby, ale mimo to człowiek, aspiruje do firmy zajmującej się piciem. To jest jego wybór, jego decyzja.

6


Dopóki mężowie nie chcąpozbyć się uzależnienia, nikt i nic nie może ich powstrzymać. Staraj się zrozumieć problem razem i zrozumieć podstawową przyczynę alkoholizmu. Może powinieneś szukać przyczyn w sobie. Analizuj, kiedy twój mąż zaczął pić, spróbuj porozmawiać z nim sercem w sercu.

7


Przenieś się z zagrożeń do działania. Jeśli żadne rozmowy i próby naprawienia wszystkiego na nim nie działają, przestań myć swoje rzeczy, przygotować jedzenie, pokazać mu, co to znaczy służyć. Nie komunikuj się z nim i nie zatrzymuj relacji intymnych. Zrób film męża w stanie pijackim, a następnie pokaż mu, kiedy jest trzeźwy. W końcu, jeśli nic się nie dzieje, to nie wytrzymaj bez końca i złożyć wniosek o rozwód. Zasługujesz na lepsze życie.