8 oznak ukrytej przemocy domowej

8 oznak ukrytej przemocy domowejWiele kobiet, rok po roku,po stronie małżonka, nawet nie podejrzewaj o to. Rzeczywiście, nie są bici, a być może nie znieważeni i nie mówią do nich niegrzecznie. Jednak poza fizycznym, jest też przemoc psychologiczna, której skutki są nie mniej straszne. 8 znaków pomoże Ci zrozumieć, że w relacjach rodzinnych wszystko jest w porządku.

8 oznak ukrytej przemocy domowej


Instrukcje

1


Zainteresowania, pragnienia i potrzebypartner jest znacznie wyższy niż jego własny i gotowy do poświęcenia tak, że jest zadowolony. Jeśli partner reaguje negatywnie na swoje działania, skłonny jest to wytłumaczyć, mówiąc, że "zrobili coś źle, czy nie".

2


Twoja komunikacja poza rodziną jest zminimalizowana: prawie przestałeś odwiedzać znajomych, a ty sam wybierasz się odwiedzać coraz mniej. Twój partner nie zachęca do takiego wariantu wypoczynku. W tym samym czasie, gdy jesteś sam, rzadko robisz coś pożytecznego i przyjemnego, często poznajesz związek i wyrażaj wzajemne roszczenia.

3


Próbujesz wyjść z konfliktu w dowolny sposóbsytuacja, nie pozwól, aby kłótnia wybuchła, lub jakoś podburz sytuację w inny sposób. I dotyczy to nie tylko relacji z małżonkiem, ale także z innymi sferami życia: starasz się utrzymać "cienki świat", rozwiązywać problemy z pracą i komunikować się z krewnymi i przyjaciółmi, słowem, w każdej sytuacji. Łatwiej jest przystosować się niż bronić własnych poglądów i zainteresowań.

4


Ty mniej myślisz o tym, co chcesz, stale dbając o potrzeby małżonka i innych bliskich. Stopniowo przestajesz być świadomy swoich pragnień i potrzeb.

5


Masz nudny instynkt do samoobrony i poczucia niebezpieczeństwa. Na przykład może być pragnienie ekstremalnych sportów lub prowadzenia samochodu z dużą prędkością.

6


Czujesz ciągłe zmęczenie, a tak nie jestzależy od tego, jak dobrze spałeś i ciężko pracowałeś. Coraz trudniej jest podjąć najprostsze decyzje, poradzić sobie z codziennymi zadaniami. Czujesz, że nie jesteś wystarczająco inteligentny i kompetentny, aby to zrobić.

7


Straciłeś pożądanie seksualne. Po prostu przyznajesz się partnerowi, aby nie sprowokował innego konfliktu, ale nie odczuwasz takiej potrzeby.

8


Nawet jeśli zdecydujesz, że twój związek nie jest twójzorganizujcie i nadszedł czas, aby oni położyli kres, raz za razem wybaczacie partnerowi, konieczne jest, aby przeprosił i obiecał, że wszystko się zmieni. Nie łudźcie się: wszystko będzie jak przedtem, dopóki nie złamiecie tych relacji, które was niszczą.