Jak działa Zello

Jak działa Zello

Jeden z najbardziej oryginalnych środków komunikacjiw Internecie było radio Zello, które zapewnia natychmiastowe połączenie dla wielu uczestników konferencji, które może znajdować się w różnych częściach globu.

Jak działa Zello

Instrukcje

1

Zasada działania radia Zello jest dość prosta. Każdy uczestnik rejestruje konto, którego dane są przechowywane na serwerze aplikacji. Będziesz także musiał pobrać klienta radiotelefonu na komputer osobisty, telefon iPhone lub urządzenie z systemem Android. Do tej pory aplikacja Zello jest obsługiwana przez większość urządzeń stacjonarnych i mobilnych działających na różnych systemach operacyjnych, w tym MacOS i Ubuntu. Użytkownicy komunikują się za pośrednictwem dwukierunkowej konferencji głosowej lub łącząc się z wcześniej utworzonym kanałem, który może być otwarty i dostępny do słuchania wszystkich użytkowników Zello lub zamknięty i wymagający hasła po podłączeniu. Każdy użytkownik może także utworzyć własny kanał i zaprosić użytkowników z listy znajomych.

2

Aby zacząć używać Zello, musiszuruchom klienta i wprowadź dane do autoryzacji: login i hasło. Następnie możesz zacząć wyszukiwać kanały według ich nazwisk lub użytkowników według pseudonimu. Wymiana wiadomości głosowych z poszczególnymi użytkownikami jest możliwa dopiero po autoryzacji zwrotu, natomiast odsłuchanie kanału staje się możliwe natychmiast po podłączeniu do niego. Możesz wysłać wiadomość przez całego użytkownika na kanale po otrzymaniu statusu zaufanego użytkownika. Do tego czasu tylko moderatorzy i administrator kanału usłyszą wiadomości.

3

Aby wysłać wiadomość, kliknij przyciskdo stycznej komunikacji. W wersjach aplikacji na komputer wygląda jak przycisk z etykietą Zello na dole okna programu. W wersjach Zello dla urządzeń mobilnych przycisk styczny znajduje się na środku ekranu i wygląda jak koło z pomarańczową ramką i ikoną mikrofonu na środku. Jeśli transmisja jest obecnie zajęta, rozlegną się trzy krótkie sygnały dźwiękowe.

4

Możesz słuchać wiadomości w tym samym czasiewielu użytkowników z wielu kanałów, które są obecnie włączone. Aby wybrać kanał lub użytkownika do komunikacji, kliknij odpowiedni element na liście. Należy zauważyć, że w mobilnych wersjach Zello listy użytkowników i kanałów znajdują się w różnych zakładkach.

5

Jednym z głównych udogodnień korzystania z Zelloradio to zachowanie historii wiadomości skanowanych i wysyłanych. Jest również bardzo wygodne korzystanie z zestawu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego Bluetooth. Dla każdego użytkownika lub kanału możesz ustawić żądany poziom głośności. Możliwe jest również wysyłanie natychmiastowych połączeń, w tym krótkich wiadomości tekstowych. Podobnie jak w przypadku większości popularnych komunikatorów internetowych, Zello pozwala ustawić różne stany użytkownika, które ograniczają odbiór lub przesyłanie wiadomości.