Wskazówka 1: Nauka rysowania róży ołówkiem

Wskazówka 1: Nauka rysowania róży ołówkiem

Najpiękniejszym i najbardziej popularnym kwiatem na całym świecie jest róża. Wielu próbuje go narysować, ale nie każdy może to zrobić.

Rysunek róży ołówkiem

Instrukcje

1

Najlepszym sposobem narysowania róży jest rozpoczęcie od prostego S, który wygina się u góry.

krok 1

2

Następnie musisz zacząć rzucać płatki róż, a litera S będzie środkiem i podstawą całego pączka. Pośrodku znajduje się kilka dobrych wirów ze spiczastymi płatkami.

krok 2

3

Konieczne jest kontynuowanie rysowania płatków, ale tym razem powinny one być większe. W tym momencie róża zakwitnie i przybra kształt.

krok 3

4

Powyżej środka róży narysuj jeszcze dwa liście. Muszą opuścić centrum i być ponad połowę za samym pączkiem róży.

5

Następnie musisz narysować jeszcze trzy małe liście. Dzieląc każdy liść, gładką falistą linię.

6

Po usunięciu wszystkich braków i nieprawidłowości powinieneś przejść do tekstury. Kreskowanie jest bardzo ważną częścią całego rysunku.

7

Konieczne jest kontynuowanie wylęgu od środka do krawędzi, obserwując wszystkie cienie. Gdzie źródło światła, pasek musi być słabszy.

8

Będzie dobrze, jeśli dodasz kilka źródeł światła.

9

Konieczne jest nieznaczne zmiękczenie ciemnienia, po czym róża będzie wyglądać bardzo pięknie.

Wskazówka 2: Jak narysować różę ołówkiem

Kwiaty należą do najpiękniejszychtwory natury i są naprawdę godne artystów, aby zaśpiewać je w swoich arcydziełach. Pod tym względem róże można uznać za klasykę. Można jednak rysować róże nie tylko farbami olejnymi, ale także prostym grafitem w ołówku.

Nawet malowany prostym ołówkiem? nie traci swojego królewskiego statusu.

Potrzebujesz

  • Arkusz papieru, grafitowy ołówek o średniej miękkości (od 3 do 8B) i ​​gumką.

Instrukcje

1

Na początek powinniśmy zarysować cienkie,zarys linii róży. Jeśli chcesz dostosować kontury lub zmienić kierunek obrysu, użyj gumki. Pomoże to uniknąć dezorientacji w wielu kresek. Aby ułatwić zadanie, należy sobie wyobrazić wzrosła W postaci kubka, na którym przymocowane są wszystkie płatki.

2

Co więcej, światło, przy słabym nacisku, uderzeniapowinieneś uzyskać lekki odcień płatków. Musimy starać jako słabszy można kliknąć na ołówka, aby stworzyć efekt lekkości i delikatności kwiatu. Jeśli to konieczne, grafit może być nieco zmielony, co sprawi, że płynne formy będą bardziej gładkie. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozkład światła i cienia w kwiecie (największe stężenie cienia jest rozprowadzany na dnie kubka).

3

Teraz musisz pogłębić cienie, naciskając mocniej na ołówek podczas wylęgu pod skręconymi płatkami. Stwarza to jeszcze ostrzejszy kontrast i maksymalne wyczucie objętości.