Tatuaże celtyckie i ich znaczenie

Tatuaże celtyckie i ich znaczenie

Pomimo oszałamiającego wyboru różnychobrazy do tatuaży, tatuaże celtyckie zawsze były gorącym faworytem nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród kobiet. Wzór celtycki jest jednym z najbardziej zawiłych i mistycznych. Łatwo się nauczyć z powodu tkanych linii, spiral i okręgów. Poniżej znajdują się najpopularniejsze tatuaże celtyckie i ich znaczenia.

Tatuaże celtyckie i ich znaczenie

Instrukcje

1

Jeden z najpopularniejszych symboli celtyckichtatuaże - Krzyż celtycki. Wygląda jak chrześcijanin, ale w jego środku jest krąg. Misterny wzór węzeł nadaje mu wyjątkowy i niezwykły wygląd. Znaczenie krzyża jest niejednoznaczne. Dla niektórych jest symbolem nieskończonej miłości Boga, podczas gdy dla innych jest symbolem fallicznym. Istnieje legenda, że ​​celtycki krzyż został wymyślony przez świętego Patryka, który próbował nawrócić pogańskie ludy Irlandii na wiarę chrześcijańską. Najczęstsze miejsca rysowania obrazu krzyża: przedramię, plecy i nadgarstek.

2

Shamrock to celtycki symbol Świętej Trójcy w Irlandzkim Kościele Katolickim. Ponadto oznacza to życie i odrodzenie po śmierci, tj. nieskończoność.

3

Butterfly - to jedna z najbardziej ukochanych kobiettatuaże. Celtyckie motyle symbolizują odrodzenie się od poczwarki do pięknego motyla. A także motyl jest symbolem szczęścia, wolności, dobrobytu i triumfu. Najczęściej tatuaż ten jest stosowany do dolnej części pleców.

4

Celtyckie węzły mogą być używane jakoniezależny tatuaż, i jako część tego. Symbolika węzłów celtyckich nie jest zbyt jasna, chociaż niektórzy uważają, że węzły celtyckie mają magiczne moce. Ale najbardziej oczywistym znaczeniem celtyckich węzłów jest nieskończoność.

5

Celtyckie serce symbolizuje połączenie dwóch dusz i jest zwykle używane do okazywania oddania ukochanemu. Takie tatuaże są popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

6

Celtyckie drzewo życia symbolizuje Ogród Edenu jako pomost między ziemią a niebem. W mitologii Celtów drzewo jest symbolem życia i wielkoduszności, ponieważ daje żywność i schronienie ludziom i zwierzętom.

7

Pierścień Claddagh jest symbolem przyjaźni i lojalności. W tym tatuażu znajduje się obraz serca trzymanego przez dwie ręce i korona leżąca na sercu. Każdy z tych symboli ma swoje znaczenie. Serce w naturalny sposób uosabia miłość, dłonie - przyjaźń i troskę, a także wierność korony.

8

Celtowie są znani ze swoich wspaniałych labiryntów, któreoni zbudowali. Te labirynty również znalazły miejsce w celtyckich tatuażach. Symbolizują ścieżkę życia. Jeśli przyjrzysz się celtyckim labiryntom, zobaczysz obrazy różnych zwierząt.