Amigurumi: lalki

Amigurumi: lalki

Urocze dzianinowe zabawki, które przyjechały z Japonii,stają się coraz popularniejsze. Szczególnie często dzianiny zwierząt lub lalek, jest to świetny sposób, aby pokazać swój talent do robótek. Lalki Amigurumi mogą być miniaturowe, zabawne lub wnętrza.

Lalka Amigurumi

Tradycyjnie w technice amigurumiModele miniaturowe, które można wykorzystać jako pamiątkę lub zabawkę. Główne różnice między zabawkami wykonanymi inną techniką - duża okrągła główka, oko-koraliki, małe nogi i długopisy. W przypadku poczwarek, sukienek i ubrań konieczne jest nałożenie nici o tej samej grubości lub cieńszej. Prawdziwe japońskie amigurumi składa się z prostych elementów - kulek, kiełbasek, cylindrów.

Knitting Lalki Amigurumi

Technika polega na szydełkowaniu w kółkokolumny bez szydełka, czasem używane też kolumny z nakidami. Rozmiar haka powinien być dobrany w taki sposób, aby płótno było wystarczająco ciasne, bez otworów. Dzianinowe sukienki często stosuje się przy kompleksowym wiązaniu ażurowym, czasami łatwiej jest przyszyć szczegóły ubrań z dzianiny lub dzianiny za pomocą igieł.

Początek dziewiarstwa wynika z tak zwanego pierścieniaamigurumi. Ta metoda umożliwia uzyskanie części bez otworu, w przeciwieństwie do tradycyjnego początku okręgu zamkniętego w okręgu. Pierścień amigurumi jest nitką owiniętą w okrąg, do którego zaczepione są pętle pierwszego rzędu. Po pierwsze, pierścień może być duży, ale gdy pierwszy rząd zostanie zakończony, musisz pociągnąć koniec nici i zostanie całkowicie dokręcony przez zamknięcie otworu.

Lalki Amigurumi: schematy

Następna robótka wykonywana jest jak zwykle, zgodnie ze schematem. Wiele schematów amigurumi jest tłumaczonych z japońskiego na rosyjski i przedstawia opisowy opis. Inne pozostały w formie rysunków - nie trzeba się ich obawiać, po krótkiej analizie okaże się, że jeszcze wygodniej jest robić na drutach.

Krzyże to kolumny bez szydełka, małetyknięcia - dodane paski, duże - podwójne pętle, gwiazdka zaznacza miejsce, od którego zaczyna się powtarzanie. Liczba ściegów z rzędu jest podana w nawiasach. Jeśli wszystko jest poprawnie połączone, początek serii powinien zawsze pokrywać się, więc to miejsce jest lepiej oznaczone kontrastującym wątkiem do sterowania.

Aby ułatwić dzianie cienkich rączek i nóg, czasami używane są specjalne narzędzia. Możesz wziąć cienki ołówek i zawiązać go w kółko - okazuje się dokładnie i zgrabnie.