Jak usunąć zapach plastiku z czajnika elektrycznego

Jak usunąć zapach plastiku z czajnika elektrycznego

Czasem, po zakupie nowego elektrycznegoczajnik, kochankowie zauważają jedną nieprzyjemną cechę - zapach plastiku wewnątrz urządzenia. Ten zapach jest przenoszony do wody, która zagotowuje się w czajniku, przyciemniając nie tylko radość kupna, ale także proces picia herbaty. Na różne sposoby można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Jak usunąć zapach plastiku z czajnika elektrycznego

Wlać wodę do nowego czajnika. Ściśnij do soku z 3-4 cytryn. Włączyć urządzenie i zagotować wodę. Po gotowaniu wody pozostaw w tym roztworze przez 12 godzin. Po upływie tego czasu ponownie gotuj roztwór i wylej go. Czyść kocioł wodą bieżącą. W razie konieczności można powtórzyć procedurę.

Drugi sposób pozbycia sięzamiast używać soku z cytryny, soku z cytryny w torebkach. Napełnij czajnik wodą do oznaczenia i napełnij go kwasem cytrynowym z dwóch paczek (po 25 g). Gotować roztwór i pozostawić w czajniku przez 12 godzin, a następnie ponownie gotować i umyć czajnik.

Trzecia metoda jest podobna do dwóch pierwszych, ale zamiast soku lub kwasu, można użyć skórki cytryny.

Jako środek utleniający, octowyesencji lub octu. Dodać dwie łyżeczki esencji (70%) lub 100 g ocetu stołowego do czajnika elektrycznego napełnionego wodą. Gotować roztwór dwa lub trzy razy z rzędu, następnie spuścić i dokładnie umyć czajnik.

W celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu z czajnika jest to możliweskorzystaj z pieczenia sody. Kocioł jest wypełniona wodą wlać 3 łyżki sodę i wrzenia wody, a następnie schłodzić, odsączyć i przemyć czajnika.