Jak wybrać dobry projektor nieba gwiaździstej

Jak wybrać dobry projektor nieba gwiaździstejOlbrzymia przestrzeń i miliardygwiazdy mogą pasować nawet w najmniejszej sypialni. Dzięki projektorowi gwiaździstego nieba można stworzyć romantyczne otoczenie, nauczyć się astronomii lub zasnąć każdej nocy z najbardziej niezwykłą nocą.

Projektor gwiezdnego nieba - wspaniała podróż przez nocne niebo

Rodzaje Starry Sky Projektory

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć kilkadziesiąt sztuktypy projektorów gwieździstego nieba, a większość z nich to tylko imitacja. Poprzez włączenie takiego projektora nie znajdziesz konstelacji Wielkiego Niedźwiedzia, nie zobaczysz Drogi Mlecznej i zmieniających się form mgławic gazowych. Ponieważ różne punkty świetlne z najbardziej różnorodnych kolorów będą wyświetlane w dowolnym porządku. Oczywiście, że nocne światło to nie jest złe, nie można jednak nazwać takiego urządzenia projektorem nieba gwiazd. Na rynku są różne symulatory, mogą mieć wbudowany zegar, alarm, termometr i odtwarzacz mp3. Są niedrogie i całkiem przydatne jako lampa nocna dla najmłodszych. Starsze dzieci powinny wybrać urządzenie droższe, co będzie dokładnie symulować ciało niebieskie. Bardzo często te projektory są sprzedawane z mapą konstelacji do dalszych badań, z laserowym wskaźnikiem i materiałami edukacyjnymi. Takie urządzenia wyposażone są w diody LED o dużej jasności, dzięki czemu ponad 9000 gwiazd i 60 konstelacji są wyświetlane na ścianach i suficie. Jako dodatkowe funkcje projektory mogą wyświetlać konstelacje o określonej dacie. Ta cecha umożliwia wyświetlanie tak gwiezdnego nieba, które można obserwować w innych częściach świata, na przykład w Afryce lub Australii. Korzystając z zegara, możesz spokojnie zasnąć pod zachwycającym widokiem gwiazd, nie martwiąc się o urządzenie, które samo wyłączy się po określonej liczbie minut.

Gwiezdny projektor nieba lub domowe planetarium

Niektóre projektory są tak dobrewielofunkcyjne, które mają wszelkie prawa nazywane planetarnymi domami. Gwiezdne niebo tutaj jest tak realistyczne, jak to możliwe, możesz zobaczyć, jak komety latają i spadają meteoryty. Minimalna liczba ciał niebieskich wynosi 50000. Niektóre planetaria domowe, oprócz nieba, prowadzą Księżyc, mogą zaprojektować Ziemię. W wielu filmach jest mowa o przestrzeni. W niektórych planetariach wbudowana jest funkcja odtwarzania dźwięków natury, a dynamiczna projekcja pozwala podziwiać kolorowe Hawaiian Suns, Northern Lights czy fantastyczną tęczę. Przy zakupie zwróć uwagę na metodę ładowania urządzenia. Może to być zwykłe podłączenie do gniazda elektrycznego, możliwość używania baterii lub systemu ładowania. Określ zakres urządzenia, dokładność wyświetlania konstelacji, liczbę ciał niebieskich oraz dostępność dodatkowych funkcji. Decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie jest dostępność gwarancji dla urządzenia.