Co oznacza oficjalne logo firmy NASA?

Co oznacza oficjalne logo firmy NASA?NASA oznacza National Aeronautics and Space Administration. W tłumaczeniu na język rosyjski, NASA jest National Aeronautics and Space Administration.

Logo NASA

Symbolizm oficjalnego logo NASA

Logo US National Office reprezentujeod siebie okrąg niebieskiego koloru z napisem NASA. Oczywiście okrąg symbolizuje ziemię. Jak wiadomo, z kosmosu, planeta pojawia się przed oczami astronautów niebieskich lub niebieskich. Wybór tego koloru nie jest przypadkowy. W wielu narodach symbolizuje niebo i wieczność. Warto zauważyć, że niebieski jest często używany nie tylko w emblematach, ale także w flagach. Często oznacza organizację, brak elastyczności, idealizm i męskość. W tym przypadku, podczas gdy niebieski symbolizuje ziemię i rozległą przestrzeń prostory.Na niebieska miska przedstawia gwiazdy i gromady gwiazd w kilku miejscach. Gwiazdy są głównymi organami wszechświata, gdyż zawarta większość świecącej materii w przyrodzie. Gołym okiem (z dobrą ostrość wzroku) na niebie można zobaczyć około 6000 gwiazdki za 3000 w każdej półkuli. Obecność gwiazd w logo agencji kosmicznej dość logichno.Poverh Blue Orb wyświetlane widelce red aerostrela. Jest to symbol aeronautyki. Biały okrąg wewnątrz kuli symbolizuje przestrzeń orbit korablya.God wygląd NASA Logo: logo 1959. Opowieść jest James Modarelli poprosił sekretarza wykonawczego do ustalenia z Biurem logo NASA, że przyjdzie się do nieformalnego użytkowania. Oficjalne pieczęć Urzędu została przyjęta jako podstawa logo. Projektant uprościć go, pozostawiając tylko niebieskie kulki białe gwiazdy i orbitę, a także czerwone aerostrelu. Trochę później na logo pojawił się napis o białych listach: NASA. Biuro NASA jest nadal odpowiedzialne za krajowy cywilny program kosmiczny.

Kopiowanie logo przez inne kraje

Logo NASA jest często kopiowane przez inne krajepewna zmiana podstawowych elementów. Tak więc, w kwietniu 2014 roku, Korea Północna stworzyła logo dla własnej Agencji Kosmicznej - NADA (Narodowa Administracja Aerospace Development). Należy zauważyć, że jest on bardzo podobny do słynnego logo NASA. Przedstawia ona również niebieską piłkę, symbolizującą ziemię. Na szczycie godła znajduje się klaster białych gwiazd. Logo koreańskie zostało przedstawione z okazji pierwszej rocznicy utworzenia agencji kosmicznej. Warto zauważyć, że pojawienie się sieci społecznych Logo Agencji Kosmicznej, Korei Północnej spotkał się z sarkazmem. Hiszpański nada oznacza „nic” lub „puff” .Logotipy NASA i Rosyjska Agencja Kosmiczna też mają wiele wspólnego. Podstawą godła Federalnej Agencji Kosmicznej jest również koło niebieskie. Uderzające podobieństwo było przyczyną przeprojektowanie logo Roskosmos niedawno.