Co to jest stop różany

Co to jest stop różanyAlloy Rose, nazwany tak po niemieckuchemik, służy do lutowania i poprawy technicznych właściwości części w przyrządach. Za pomocą tych kawałków metalu połącz płytki aluminiowe, miedziane, srebrne, mosiężne, niklowane i blaszane oraz biżuterię.

Co to jest stop różany

Skład stopu Rose i jego zastosowanie

Alloy Rose powstaje przez zmieszanie bizmutu(50,0 ± 0,5%), cyny (18,0 ± 0,5%) i ołów (32,0 ± 0,5%). Ten stop sprzedawany jest w postaci srebrzystej granulki granulatu. Cechy techniczne stopem Wzrosła stopu przypomina drewna, tylko mniej toksyczne ze względu na brak w składzie kadmu (12,5% stopem Wooda). Temperatura topnienia tej mieszaniny jest tylko 94-96oS metali, a więc jest bardzo wygodny w użyciu. Wielu inżynierów radiowych znalazło zastosowanie stopu Rose w cynowaniu miedzianej powierzchni wytrawionej płyty. Wyjątkiem mieszaniny metali w tej pracy jest również odpowiedni pojemnik, waciki lub koła, kwas cytrynowy i dwóch drewnianych palochki.Blagodarya jego właściwości fizyczne, stopu Rose używany bezpieczników elektrycznych, laboratoria technologii półprzewodnikowej z elementami wrażliwymi na ciepło i radiowych Oczyszczalnia lutu 50. Ponadto, stop stosuje się w części lutowanych płytek w montażu, związki glinu, z miedzi i jej stopów. Róża wykorzystywane do cynowania brązu, mosiądzu, miedzi, stopów miedzi i niklu z posrebrzanych ceramika, nikiel i biżuterię.

Jak polerować PCB ze stopu róży

Bardzo często stop Rose stosuje się do cynowaniaPCB w domu. Oto co następuje. Weź pojemnik, w którym odbędzie się cynowanie, nalej do niego pół szklanki wody i umieść go w ogniu. Kiedy woda jest lekko ciepła, wlej do niej łyżeczkę kwasu cytrynowego i zamieszaj. Umieść płytkę PCB w zbiorniku. Kiedy tablica zmieni kolor na różowy, umieść kilka kawałków stopu Rose na stronie pokrytej metalową folią bezpośrednio w pojemniku. Poczekaj, aż się rozpłynie, gdy Róża stanie się płynna, drewniane patyki z owiniętą tkaniną lub końcówkami z waty, rozprowadź ją na tekstolicie. Jeśli kawałki wysuną się z planszy, możesz szybko odłożyć je na swoje miejsca pałeczkami lub obrócić deskę i docisnąć folię do stopu. Usunąć nadmiar metalu mogą być te same pałeczki, łatwe ruchy wymazanie Rose z folii. Wyjmij przygotowaną deskę z pojemnika i pozwól jej ostygnąć.

Jak obsługiwać stop Rose

Alloy Rosa jest transportowany według zwykłego standardu,opracowany do transportu metali. Różę można przewozić zarówno w samochodzie, jak i na dowolnej szynie. Stop jest przechowywany zarówno w zamkniętych magazynach, jak i na świeżym powietrzu, ale w starannie zapakowanych pojemnikach. Stop Rose nie jest zbyt toksyczny, ale nie powinniśmy zapominać, że jego skład obejmuje metale ciężkie. Praca z nim zbyt długo nie jest pożądana.